Damian Schulz: Nikt nie odstaje od zespołu. W poprzednim klubie było inaczej

Siatkówka
Damian Schulz: Nikt nie odstaje od zespołu. W poprzednim klubie było inaczej
fot. Indykpol AZS Olsztyn
W treningach Indykpolu AZS Olsztyn bierze udział Damian Schulz, który dołączył do Zielonej Armii po dwóch latach spędzonych w Resovii.

Dobiega końca drugi tydzień przygotowań siatkarzy Indykpolu AZS Olsztyn. W treningach bierze udział nowy atakujący Damian Schulz, który dołączył do Zielonej Armii po dwóch latach spędzonych w Resovii. Jego zdaniem żaden z zawodników nie odstaje od zespołu, co miało miejsce w poprzednim klubie.

Indykpol AZS Olsztyn: Drugi tydzień przygotowań powoli dobiega końca. Jak czujesz się fizycznie po długim rozbracie z treningami?


Damian Schulz: Wszystko odbieram bardzo pozytywnie. Zobaczymy, jak będzie wyglądał kolejny tydzień przygotowań – po trzech miesiącach przerwy, wracamy do treningów z piłkami. W tym momencie pracujemy na siłowni, trochę biegamy.

Lubisz pracować na siłowni czy już korci Ciebie, aby móc poodbijać piłką w hali?


Nigdy nie lubiłem pracować na siłowni. Robię to, co mam zrobić i nie przepadam za wykonywaniem dodatkowych ćwiczeń. Jeśli miałbym wybrać, gdzie mam trenować, to zdecydowanie wybrałbym halę.

 

Zobacz także: Jest decyzja CEV! Kolejny polski klub może zagrać w Lidze Mistrzów siatkarzy

 

"Pływać nie potrafię i nigdy się chyba nie nauczę"


Okres adaptacyjny to również zajęcia na basenie czy stadionie lekkoatletycznym. Jak spoglądasz na taką formę przygotowania do sezonu?


Po raz pierwszy miałem zajęcia na basenie i odbieram je bardzo fajnie. Wieczorem czułem się zupełnie inaczej, jest to fajna odskocznia od tradycyjnego treningu. Na stadionie biegaliśmy krótkie odcinki, co mnie ucieszyło, bo nie przepadam za długimi dystansami.

W Internecie można odszukać wywiad sprzed 2-3 lat, gdzie stwierdziłeś, iż nie przepadasz za pływaniem. Dziś pozytywnie odbierasz zajęcia na basenie. Co zatem zmieniło się od tego czasu?


Może źle się wyraziłem, że nie lubię jezior, gdyż lubię spędzać wolny czas nad wodą. Pływać jednak nie potrafię i nigdy się chyba nie nauczę. A to, co widziałeś na basenie, to zrobiłem specjalnie, gdyż widziałem, że kręcisz materiał wideo (uśmiech).

 

Zobacz także: Reprezentacja siatkarzy: Znamy kolejnych przeciwników i daty spotkań

 

"Nie ma ani jednej osoby, która odstaje od zespołu"


Na treningach widać, że uśmiech nie schodzi wam z twarzy. Dość szybko znaleźliście wspólny język?


Nie ma ani jednej osoby, która odstaje od zespołu. W moim poprzednim zespole miało to niestety miejsce. Wszyscy trzymamy się razem i jest wesoło.

Na sam koniec chciałbym zapytać o Twój wolny czas. Czy miałeś już okazję zwiedzić Olsztyn?


Dużo spaceruję z psami, przeszliśmy wokół Jezioro Kortowskie oraz Jezioro Długie. Stronię od centrum miasta, lubię miejsca, gdzie jest dużo zieleni i jezior.

AgB, Polsat Sport, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze