Fortuna 1 Liga: Puszcza wygrała deszczowe starcie w Tychach

Jedyną bramkę meczu zdobył Wiktor Żytek.

W spotkaniu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze GKS Tychy przegrali z Puszczą Niepołomice 0:1. Zarówno przed meczem, jak i w jego trakcie padał rzęsisty deszcz, co negatywnie wpłynęło na przebieg gry.

Warunki atmosferyczne wpłynęły na stan murawy, a to siłą rzeczy negatywnie przełożyło się na grę obu ekip. Piłka niejednokrotnie zatrzymywała się na grząskim boisku, utrudniając konstruowanie akcji. W tej sytuacji kluczową rolę mogły odegrać stałe fragmenty gry. Przewagę w pierwszej połowie meczu mieli piłkarze Puszczy, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i oddali więcej strzałów na bramkę.

Najwięcej emocji w tej części gry dostarczyło ostatnie dziesięć minut. W 37. minucie Jakub Serafin dośrodkował z prawej strony, a piłka odbita od nogi Dario Kristo trafiła w słupek bramki tyszan. Po chwili gospodarze znów mieli sporo szczęścia, gdy po rzucie rożnym Konrad Jałocha w sytuacji sam na sam uprzedził Wiktora Żytka. W 42. minucie, po starciu z jednym z rywali, Żytek musiał na chwilę opuścić
murawę z twarzą zalaną krwią.

Fortuna 1 Liga: Przedsmak KSW w Tychach! Piłkarz zalany krwią (WIDEO)

W 44. minucie groźną sytuację stworzyli gospodarze. Rzut wolny z okolicy 25 metrów wykonywał Łukasz Grzeszczyk. Uderzył precyzyjnie, a jego strzał odbił Karol Niemczycki. Dobijał jeszcze Wilson Kamavuaka, ale przyjezdni zdołali wybić piłkę.

Po zmianie stron pierwszą groźną sytuację stworzyli piłkarze z Niepołomic. W 52. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, z kilkunastu metrów uderzył Erik Cikos, przeciwnicy zdołali jednak zablokować ten strzał. Tyszanie próbowali się odgryźć, ale po główce Kristo, Serafin zdołał wybić piłę z linii bramkowej.

W 72. minucie goście otworzyli wynik. Rzut rożny dla Puszczy wykonywał Serafin. Jego dośrodkowanie wykorzystał Żytek, który skoczył wyżej od rywali i uderzył piłkę... zabandażowaną głową, zaskakując bramkarza.

Tyszanie nie rezygnowali, mieli kilka szans na zmianę wyniku, ale żadnej nie zdołali wykorzystać. W 88. minucie Erik Cikos nieprzepisowo przerwał szarżę Macieja Mańki i obejrzał za to drugą żółtą kartkę. Piłkarze Puszczy grając w dziesiątkę, dowieźli do końca korzystny rezultat i poprawili swe bardzo dobre statystyki w meczach wyjazdowych (9 zwycięstw – 6 remisów – 1 porażka).

GKS Tychy – Puszcza Niepołomice 0:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Wiktor Żytek (72–głową).

Żółte kartki: Łukasz Sołowiej, Kacper Piątek (GKS), Erik Cikos, Hubert Tomalski (Puszcza). Czerwona kartka: Erik Cikos (Puszcza, 87– za drugą żółtą).

Sędzia: Kornel Paszkiewicz (Wrocław). Widzów: 2 011.