Fortuna 1 Liga: Miedź wyszarpała zwycięstwo w Olsztynie

Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 1:2.

Piłkarze Stomilu Olsztyn przegrali z Miedzią Legnica 1:2 w meczu 31. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze zdobyli bramkę na początku spotkania i długo utrzymywali przewagę, jednak w drugiej połowie rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami.

Już pierwsza ofensywna akcja gospodarzy w tym meczu przyniosła im prowadzenie. Sytuacja wyglądała początkowo niepozornie. W 6. minucie Szymon Sobczak otrzymał podanie daleko od pola karnego Miedzi i nieniepokojony przez obrońców uderzył z dystansu po ziemi. Piłka zaskoczyła bramkarza, odbiła się jeszcze od słupka i wpadła do siatki.

Choć prowadzenie gospodarzy było minimalne, można powiedzieć, że w pierwszej połowie kontrolowali sytuację. Umiejętnie się bronili i nie pozwolili przeciwnikom na stworzenie groźnych sytuacji podbramkowych. Nie ograniczali się jednak do zabezpieczenia własnej bramki, próbowali powiększyć przewagę. Ich próby – choćby strzały z dystansu – również nie stworzyły jednak wielkiego zamieszania podbramką Miedzi.

Fortuna 1 Liga: Przedsmak KSW w Tychach! Piłkarz zalany krwią (WIDEO)

W pierwszych minutach po przerwie obraz gry nie uległ zmianie, ale kolejne trafienie zapisali na swym koncie goście, którzy wyrównali w 60. minucie. Świetnym podaniem popisał się Joan Roman, piłkę przejął Kacper Kostorz, który znalazł się przed bramkarzem rywali i podcinką skierował piłkę do siatki. Gol nieco ożywił poczynania piłkarzy z Legnicy, grali szybciej, bardziej agresywnie. Sześć minut później mogli nawet uzyskać prowadzenie, ale Adrian Purzycki minimalnie chybił uderzając głową po dośrodkowaniu z narożnika boiska.

W 87. minucie przyjezdni wyprowadzili decydujący cios. Po dośrodkowaniu Carlosa Heredii z rzutu rożnego, w polu karnym gospodarzy najlepiej odnalazł się Nemanja Mijusković, który z najbliższej odległości pokonał Piotra Skibę. Jak się okazało, to trafienie ustaliło wynik meczu.

Stomil Olsztyn – Miedź Legnica 1:2 (1:0)

Bramki: 1:0 Szymon Sobczak (6), 1:1 Kacper Kostorz (60), 1:2 Nemanja Mijuskovic (87).

Żółte kartki: Koki Hinokio, Wojciech Hajda, Artur Siemaszko, Sam van Huffel, Jonatan Straus (Stomil), Maciej Śliwa, Nemanja Mijuskovic, Patryk Makuch (Miedź).

Sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk). Widzów: 705.