Gol polskiego napastnika we Włoszech po wejściu z ławki. Uratował cenny remis

Filip Piszczek w barwach Cracovii.

Premierowego gola na włoskich boiskach w piątkowy wieczór strzelił Filip Piszczek. Napastnik wypożyczony z Cracovii do Trapani Calcio uratował remis swojej ekipie w meczu z Chievo Werona (1:1). 25-latek na boisku pojawił się w drugiej połowie, a 78. minucie ustalił wynik spotkania.

Piszczek do włoskiego klubu występującego w rozgrywkach Serie B trafił 31 stycznia tego roku na zasadzie wypożyczenia. Nasz rodak w swoim szóstym występie w barwach drużyny z Sycylii zdobył debiutancką bramkę na Półwyspie Apenińskim w 33. kolejce na zapleczu włoskiej elity. "Piszczu" na murawie zameldował się w 62. minucie, a szesnaście minut później pokonał chorwackiego bramkarza Chievo - Adriana Sempera.

Tym samym 25-latek urodzony w Nowym Targu odpowiedział na trafienie z 21. minuty Emanuele Giaccherinego. 35-letni były pomocnik m.in. Juventusu i SSC Napoli, otworzył wynik spotkania dobijając rzut karny, który wykonywał.

Piszczek w poprzednich trzech spotkaniach Trapani Calcio wychodził na boisko w pierwszym składzie. W starciu z Pordenone Calcio (3:0) wychowanek Lubania Tylmanowa zanotował dwie asysty. W potyczce rozgrywanej w mieście Romeo i Julii przeciwko Chievo, polski napastnik trafił do siatki spadkowicza z Serie A.

W zespole z Trapani całe spotkanie rozegrał inny z naszych rodaków - Tomasz Kupisz. 30-letni skrzydłowy w końcówce spotkania został ukarany żółtą kartką. Kupisz podobnie, jak Piszczek gra w ekipie z Sycylii na zasadzie wypożyczenia. Były gracz m.in. Chievo po sezonie najprawdopodobniej wróci do SSC Bari.

Trapani Calcio zajmuje 18. miejsce w Serie B, które oznacza spadek do trzeciej ligi. Do miejsca dającego utrzymanie drużyna Polaków traci osiem punktów.