Gracz wydał rodzinne oszczędności na FIFA Ultimate Team. Czy tryb zostanie zbanowany?

E-sport
Gracz wydał rodzinne oszczędności na FIFA Ultimate Team. Czy tryb zostanie zbanowany?
fot. EA Sports
Nastolatek z Wielkiej Brytanii wydał na paczki oszczędności przeznaczone na jego edukację.

Nastoletni gracz z Wielkiej Brytanii wydał oszczędności przeznaczone na swoją edukację, by wykupić paczki z kartami piłkarzy w FIFA Ultimate Team. Sytuacja rozpętała na Wyspach burzę i nie wiadomo, czy tryb lub po prostu lootboxy nie zostaną tam zabronione.

FIFA Ultimate Team zagrożone w Wielkiej Brytanii? EA Sports znów może mieć problem ze swoją flagową produkcją, a raczej obecnym w niej kultowym trybem. Wszystko ze względu na nastolatka Jonathana Peniketa, który wydał 3 tysiące funtów przeznaczonych na swoją edukację, by wykupić paczki z kartami piłkarzy.

 

ZOBACZ TAKŻE: Zabójcze statystyki Lewandowskiego w FIFA 21! Polak w TOP 5?

 

Wszystko miało się zacząć w 2017 roku, kiedy u jego mamy zdiagnozowano raka. Gracz szukał sposobu, by oderwać się od codziennych problemów i ucieczką miało być kupowanie paczek.

 

"Straciłem umiar i poczucie wartości pieniędzy, które moi rodzice i dziadkowie odłożyli na moją przyszłość. Miałem wrażenie, że nie dam rady bez wydawania ich na paczki, a w przyszłości nie będę widział w tym nic złego" - tłumaczył Peniket w programie BBC.

 

Nie chciało się nosić teczki...

 

Nastolatek zaczął od wydawania jednorazowo po 30 funtów, jednak szybko stracił kontrolę i potrafił wydać jednej nocy przeszło 10 razy tyle. Wszystko po to, by kupować nowe paczki i odczuwać emocje. Nie zmienia to jednak faktu, że pieniądze przeznaczone na jego edukację skończyły się jeszcze przed przystąpieniem do jakichkolwiek egzaminów...

 

"Środki te zgromadzili moi bliscy, by zabezpieczyć moją przyszłość. Niestety nie został mi nawet funt" - dodał gracz.

 

Zachowanie Peniketa spotkało się z wieloma głosami utożsamiającymi je z uzależnieniem od hazardu. Główny zainteresowany sam przyznał zresztą, że zatracił się w kupowaniu i otwieraniu kolejnych paczek, co z kolei stało się wodą na młyn przeciwników tej formy elektronicznej rozrywki.

 

Sytuacji producentów nie poprawia moment, w którym sprawa ujrzała światło dzienne. W Wielkiej Brytanii trwa obecnie debata nad tym, by uznać lootboxy za formę hazardu i zabronić i kupna w trybie FIFA Ultimate Team. Rząd Borisa Johnsona zareagował już na petycję ponad 45 000 obywateli, jednak na razie nie wiadomo jaka przyszłość czeka wspomniane paczki.

 

ZOBACZ TAKŻE: Książę Arabii Saudyjskiej wydaje fortunę na grę komputerową

 

Wszystko dzieje się na niedługo przed premierą FIFA 21, która w tym roku została zaplanowana na 9 października.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie