Legionovia Legionowo jednak nie zagra w Lidze Mistrzyń

Siatkówka
Legionovia Legionowo jednak nie zagra w Lidze Mistrzyń
Fot. Cyfrasport
DPD Legionovia Legionowo nie zagra w Lidze Mistrzów.

Najpierw DPD Legionovia Legionowo dostała zaproszenie od CEV do udziału w kolejnej edycji Ligi Mistrzyń. Gdy czwarta drużyna ostatniego sezonu Ligi Siatkówki Kobiet rozpoczęła przegląd możliwości organizacyjnych klubu na udział w eliminacjach... Kilka dni później okazało się, że marzenie o występie w tych prestiżowych rozgrywkach się nie spełni.

Kilka dni temu wyszła informacja o tym, że Europejska Federacja Siatkówki powiększyła liczbę zespołów dopuszczonych do eliminacji Ligi Mistrzów i Ligi Mistrzyń. I tak dodatkowe miejsca przypadły drużynie Jastrzębskiego Węgla, która zajęła czwarte miejsce w PlusLidze i ekipie ŁKS Commercecon Łódź brązowemu medaliście Ligi Siatkówki Kobiet. Oba zespoły zdeklarowały chęć udziału w eliminacjach tych imprez. Później okazało się, że pula dla Polski zostanie powiększona nie o jedną, ale o dwa zespoły. Dzięki temu czwarta drużyna LSK Legionovia otrzymała szansę na eliminacje do Champions League. Kilka dni później CEV jednak wycofało ofertę dla ekipy Alessandro Chiappiniego.

 

CEV dopatrzyła się bowiem, że klub nie spełnia wymogów formalnych, tj. w ostatnich trzech latach co najmniej dwukrotnie nie uczestniczył w LM.

 

Zobacz także: TAURON Liga: Damaske zamyka skład przyjmujących w MKS Kalisz

 

– Być może zostanie to zweryfikowane na korzyść piątej drużyny w naszej lidze, czyli Grota Budowlanych Łódź, która spełnia drugi z podanych wymogów. My zaś przejęlibyśmy ich miejsce w Pucharze Challenge, z opcją awansu do Pucharu CEV, jeśli zwolni się w nim miejsce. Na razie nie otrzymaliśmy informacji, jak zostanie to rozstrzygnięte – powiedział prezes Legionovii, Konrad Ciejka.

 

Federacja na ten moment bierze pod uwagę zgłoszenie tylko jednej drużyny więcej, więc udział Grot Budowlanych Łódź jest raczej mało prawdopodobny. Mimo że łodzianki zajęły piąte miejsce w LSK i występowały w trzech ostatnich edycjach Ligi Mistrzyń. Na razie podopieczne Błażeja Krzyształowicza dostały informację, że znalazły się na liście zespołów rezerwowych. Pierwszeństwo ma ŁKS, a prezes tego klubu już zapowiedział, że z zaproszenia skorzysta.

 

Tak czy inaczej, następnej Lidze Mistrzów może wystąpić rekordowa liczba drużyn z Polski. U panów w fazie grupowej wystąpią Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, VERVA Warszawa Orlen Paliwa i PGE Skra Bełchatów, do eliminacji podejdzie Jastrzębski Węgiel. Wśród pań od razu w fazie grupowej zagrają Grupa Azoty Chemik Police i Developres SkyRes Rzeszów a w eliminacjach ŁKS Comercecon Łódź.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze