NHL: Ustalono datę wznowienia rozgrywek. Zgoda na grę na igrzyskach

Inne
NHL: Ustalono datę wznowienia rozgrywek. Zgoda na grę na igrzyskach
fot. PAP/Abaca
Rozgrywki NHL zostaną wznowione 1 sierpnia. Na specjalnych zasadach, bez kibiców

Władze ligi NHL podpisały ze związkiem zawodowym hokeistów NHLPA porozumienie zatwierdzające wznowienie 1 sierpnia sezonu 2019/2020. Rozgrywki przerwano z powodu pandemii koronawirusa. Amerykańskie media podały także, że zawodnicy NHL zagrają w igrzyskach w 2022 i 2026 roku.

Spotkania NHL rozgrywane będą w Toronto (Konferencja Wschodnia) i Edmonton (Zachodnia). Kilka dni przed rozpoczęciem rywalizacji do obydwu kanadyjskich miast przyjadą 24 drużyny, aby uczestniczyć w rozszerzonej fazie play off. Na trybunach nie będzie kibiców.

 

Według ustaleń, zawodnicy mają trzy dni na pisemne powiadomienie swoich drużyn, jeśli nie chcą uczestniczyć w dalszej części zmagań NHL z powodu obaw o zdrowie. Jako pierwszy taką deklarację złożył obrońca Calgary Flames, Travis Hamonic. Przyznał, że w jego przypadku chodzi o bezpieczeństwo dwuletniej córki, która mając osiem miesięcy została hospitalizowana z powodu problemów z układem oddechowym.

 

ZOBACZ TAKŻE: 35 przypadków koronawirusa w NHL. Co z restartem rozgrywek?

 

Każdy klub będzie miał prawo zgłosić 52 osoby, w tym maksymalnie 31 graczy do tzw. strefy bezpieczeństwa. Wszyscy będą codziennie przechodzić test pod kątem Covid-19.

 

Media poinformowały również o przedłużeniu o cztery lata układu zbiorowego w lidze.

 

ZOBACZ TAKŻE: Hokejowy GKS Katowice wymienił pół drużyny

 

Uzgodniono również, że najlepsi hokeiści będą mogli wrócić na igrzyska. Jeśli międzynarodowa federacja i MKOl zatwierdzą ten plan, gwiazdy NHL wystąpią w turnieju olimpijskim w Pekinie w 2022 roku oraz w Mediolanie i Cortina d’Ampezzo cztery lata później.

PAP, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze