PKO BP Ekstraklasa: Arka górą w starciu spadkowiczów

Arka Gdynia pokonała ŁKS Łódź 3:2.

W meczu 35. kolejki PKO BP Ekstraklasy Arka Gdynia pokonała ŁKS Łódź 3:2. Gdynianie odnieśli zwycięstwo w starciu dwóch zespołów, których w przyszłym sezonie zabraknie w ekstraklasie. Łodzianie przegrali siódme ligowe spotkanie z rzędu, a nie wygrali 10 kolejnych.

Trener ŁKS Wojciech Stawowy, który w latach 2006-08 prowadził Arkę, już wcześniej zapowiedział, że ostatnie mecze zamierza potraktować jako wstęp i przygotowanie do rozgrywek pierwszej ligi. Z kolei szkoleniowiec miejscowych Ireneusz Mamrot zdradził przed tym spotkaniem, że nie będzie już korzystał z usług zawodników, którzy na pewno odejdą z zespołu. Pozwolił natomiast zadebiutować 20-letniemu środkowemu pomocnikowi Dawidowi Markiewiczowi.

W pierwszej połowie goście tradycyjnie starali się operować piłką, wymienili sporo podań, ale z takiej strategii niewiele wynikało. Zdecydowanie bardziej konkretni byli gdynianie.

Gospodarze mogli objąć prowadzenie już w drugiej minucie. Po złym wybiciu głową przez Adriana Klimczaka Marcus Vinicius uderzył po ziemi, ale Arkadiusz Malarz wybił piłkę na róg. W 19. minucie 36-letni lewy pomocnik już się nie pomylił i po centrze z lewej strony Adama Marciniaka strzałem głową dał Arce prowadzenie.

PKO BP Ekstraklasa: Trzecia z rzędu wygrana Wisły Płock

Kolejne dwie bramki żółto-niebiescy zdobyli pod koniec pierwszej połowy. W 41. minucie po faulu Macieja Wolskiego na Viniciusie rzut karny wykorzystał Michał Nalepa, a w 45. minucie po rzucie rożnym Nalepy główkował Adam Danch, ale tuż przed przekroczeniem linii piłkę do siatki skierował Maciej Jankowski.

Gospodarze mogli nawet wygrywać wyżej, jednak w 32. minucie Mateusz Młyński trafił zza pola karnego w poprzeczkę.

Druga połowa należała z kolei do łodzian. W 55. minucie, po podaniu Pirulo, gola strzelił wprowadzony po przerwie na boisko inny z Hiszpanów - Samu Corral, a w 85. minucie po dośrodkowaniu Wolskiego autorem kontaktowego trafienia był kolejny zmiennik Łukasz Sekulski, ale losów meczu goście nie zdołali zmienić.

Arka Gdynia – ŁKS Łódź 3:2 (3:0)

Arka: Pavels Steinbors - Damian Zbozień, Adam Danch, Frederik Helstrup, Adam Marciniak - Mateusz Młyński, Michał Kopczyński, Dawid Markiewicz (90. Douglas Bergqvist), Michał Nalepa, Marcus Vinicius (69. Kamil Antonik) - Maciej Jankowski (82. Oskar Zawada).
ŁKS: Arkadiusz Malarz - Maciej Wolski, Carlos Moros Gracia, Maciej Dąbrowski, Adrian Klimczak - Pirulo, Dragoljub Srnic, Maksymilian Rozwandowicz, Ricardo Guima (46. Michał Trąbka), Adam Ratajczyk - Jakub Wróbel (46. Samu Corral, 71. Łukasz Sekulski).

Bramki: 1:0 Marcus Vinicius (19–głową), 2:0 Michał Nalepa (41–karny), 3:0 Maciej Jankowski (45), 3:1 Samu Corral (55), 3:2 Łukasz Sekulski (85).

Żółte kartki: Mateusz Młyński (Arka), Ricardo Guima, Adrian Klimczak (ŁKS).

Sędzia: Artur Aluszyk (Szczecin). Widzów: 1 579.