Sześciu piłkarzy Crvenej Zvezdy Belgrad zakażonych koronawirusem

Piłka nożna
Sześciu piłkarzy Crvenej Zvezdy Belgrad zakażonych koronawirusem
fot. PAP/EPA

Sześciu piłkarzy mistrza Serbii Crvenej Zvezdy Belgrad miało pozytywny wynik testu na koronawirusa – poinformowały miejscowe media. W Serbii od końca czerwca znów rośnie liczba wykrywanych zakażeń i zgonów, zbliżając się do poziomu notowanego w szczycie epidemii, w połowie kwietnia.

- Tych sześciu zawodników nie weźmie udziału w pierwszej fazie przygotowań do sezonu i pozostaną w izolacji przez następne dwa tygodnie – podał klub w oświadczeniu.

 

To kolejnych przypadek zakażeń koronawirusem w Crvenej Zveździe. 22 czerwca zespół z Belgradu przekazał wiadomość o pięciu piłkarzach zainfekowanych. Niedawno Crvena Zvezda Belgrad po raz trzeci z rzędu zapewniła sobie mistrzostwo kraju. Łącznie to 30. tytuł mistrzowski w historii klubu, uwzględniając sukcesy w ligach Jugosławii (19), Serbii i Czarnogóry (5) oraz Serbii (6).

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz klubu z MLS zainfekowany koronawirusem

 

Według oficjalnych danych, na Covid-19 w Serbii zachorowało prawie 18 tysięcy osób, a zmarło 370. Od kilku dni w tym bałkańskim kraju dochodzi do gwałtownych demonstracji. Protestujący krytykują rząd za niespójność w decyzjach dotyczących pandemii i oskarżają go o celowe minimalizowanie jej rozmiarów. Rząd wycofał się z części planowanych wcześniej ograniczeń.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie