Tomasz Drwal: Zachowanie rywala wzbudziło we mnie śmiech. Przypomniały mi się czasy... na bramce

Sporty walki
Tomasz Drwal: Zachowanie rywala wzbudziło we mnie śmiech. Przypomniały mi się czasy... na bramce
Fot. Instagram
Tomasz Drwal podczas gali KSW 53 zmierzy się z Łukaszem Bieńkowskim.

Pierwszy Polak w UFC, jeden z pionierów mieszanych sztuk walki i miłośnik pszczelarstwa, Tomasz Drwal (21-5, 13 KO, 5 Sub) 11 lipca podczas gali KSW 53 skrzyżuje rękawice ze znanym z nokautującego ciosu Łukaszem Bieńkowskim (5-3, 2 KO). - Ja nie walczyłem pięć lat, on też około dwóch i pół. Nie wiem, czy w tym czasie zrobił regres, czy poszedł bardzo do przodu. Ja również mogłem się uwstecznić. Na walce wszystkiego się dowiemy - podsumował Drwal.

Artur Łukaszewski: Jak się czułeś na ważeniu? Co widziałeś w oczach swojego przeciwnika?

 

Tomasz Drwal: Przeciwnik próbował wprowadzić jakąś nerwowość, co we mnie wzbudziło śmiech. Przypomniały mi się czasy na bramce, gdy przychodzili do klubu panowie, którzy się podobnie prężyli. Później, gdy trzeba było pokryć w czynach to "prężalstwo" nie dawali rady. Teraz cieszę się z tego, że tu jestem i wróciłem po pięciu latach. Z wagą nie miałem problemów. Szczerze powiem, że jest to dla mnie świetna przygoda. Zresztą widać po mnie, w jakim jestem dobrym humorze.

 

Jak oceniasz nadchodzący pojedynek?

 

Wiadomo, jakie są typy. Widziałam Bieńkowskiego w akcji, ale to nie jest tak, że lekceważę przeciwnika. Ja nie walczyłem pięć lat, on też około dwóch i pół. Nie wiem, czy w tym czasie zrobił regres, czy poszedł bardzo do przodu. Ja również mogłem się uwstecznić. Na walce wszystkiego się dowiemy. Wiem co mam robić i chcę wygrać ze spokojną głową. Bieńkowski mocno uderza szczególnie sierpowy na wstecznym. Tego będę się trochę obawiał, ale wierzę, że to mnie nie zblokuje i zwyciężę.

 

 

Fani MMA nie będą mogli zobaczyć gali KSW 53 na żywo, za to będą mogli obejrzeć ją usłudze PPV w Cyfrowym Polsacie oraz w Ipla.TV.

 

Jak zamówić galę KSW 53 w Cyfrowym Polsacie?


Abonenci i użytkownicy Cyfrowego Polsatu korzystający z dekoderów satelitarnych, w technologii IPTV (EVOBOX IP) oraz do odbioru telewizji internetowej OTT (EVOBOX STREAM) mogą zamówić dostęp do gali w systemie PPV w wyjątkowej cenie 29 zł. Zamówienia można składać za pomocą jednego z czterech kanałów:


• przez SMS o treści: numer karty dekodera.WALKA wysłany na nr 7043,
• w internetowym Centrum Obsługi Klienta na www.icok.cyfrowypolsat.pl,
• w telefonicznym Centrum Obsługi Klienta: 801 00 50 50,

• w aplikacji Sklep – dostępnej na dekoderze do odbioru telewizji internetowej.


Zamówienia będą przyjmowane aż do momentu rozpoczęcia walki głównej, ale ze względów technicznych platforma gwarantuje dostęp do wydarzenia dla zamówień złożonych do godziny 19.00 w dniu gali. Potwierdzenie nadania dostępu użytkownicy telewizji satelitarnej i IPTV znajdą na kanale 222, a telewizji internetowej na pozycji 333. Na tych kanałach dostępne też będzie wydarzenie.


Abonenci Cyfrowego Polsatu mogą skorzystać z dogodnych form płatności:


• portmonetki, gdzie opłata za PPV zostanie doliczona do najbliższego rachunku za usługi Cyfrowego Polsatu (forma niedostępna dla usługi telewizji internetowej),
• przedpłaty realizowanej z wolnych środków zgromadzonych na koncie abonenckim,
• e-płatności,
• BLIK-a – dla zakupu poprzez aplikację Sklep w telewizji internetowej OTT.


Jak obejrzeć galę KSW 53 w IPLI?


Odbywającą się wyłącznie w systemie PPV galę KSW 53: Reborn, na żywo i w Full HD, będą mogli obejrzeć także internauci za pośrednictwem serwisu rozrywki internetowej IPLA – na www.ipla.pl oraz w aplikacji IPLA na: komputerach z systemem Windows, urządzeniach mobilnych z systemami Android i iOS, a także wybranych Smart TV oraz Apple TV. Wydarzenie w jakości Full HD będzie dostępne dla użytkowników z terytorium Polski w cenie 29 zł. Zamówienia można składać na stronie www.ipla.pl, a płatności realizować drogą elektroniczną – kartą płatniczą lub przelewem.

 

Wyniki porannego ważenia przed KSW 53:

 

70,3 kg: Mateusz Gamrot (70.3) vs. Norman Parke (71.8*)
70,3 kg: Borys Mańkowski (70.7) vs. Marcin Wrzosek (70.4)
83,9 kg: Tomasz Drwal (83.9) vs. Łukasz Bieńkowski (84.0)
77,1 kg: Andrzej Grzebyk (77.2) vs. Tomasz Jakubiec (77.4)
70,3 kg: Roman Szymański (70.7) vs. Filip Pejić (70.5)
70,3 kg: Artur Sowiński (70.4) vs. Gracjan Szadziński ()
80,0 kg: Kamil Szymuszowski (79.1) vs. Michał Pietrzak (79.6)
61,3 kg: Sebastian Przybysz (61.1) vs. Jakub Wikłacz (61.6)

 

Zobacz także: Kawulski wyjaśnił, dlaczego Parke nie pojawił się na ceremonii ważenia. Co z walką z Gamrotem?

NP, Artur Łukaszewski, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie