Czternaście przypadków koronawirusa w Chapecoense

Piłka nożna
Czternaście przypadków koronawirusa w Chapecoense
fot. PAP/EPA

Brazylijskie media podały, że w piłkarskiej drużynie Chapecoense odnotowano aż 14 przypadków zainfekowania koronawirusem. Odwołany został niedzielny mecz tego zespołu z Avai w mistrzostwach stanu Santa Catarina.

Władze futbolowe, na polecenie wydziału zdrowia, natychmiast po uzyskaniu informacji o licznych zachorowaniach zdecydowały o odwołaniu jednych z największych derbów południowej Brazylii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Piłkarz klubu z MLS zainfekowany koronawirusem

 

Nie ujawniono, w którym zespole stwierdzono 14 przypadków koronawirusa, ale media przekazały, że chodzi o Chapecoense. To właśnie ten klub doświadczył wielkiej tragedii jesienią 2016 roku. Samolot z piłkarzami na podkładzie rozbił się w górach niedaleko lotniska w Medellin – Chapecoense podróżowało na finał Copa Sudamericana. Zginęło 71 osób, w tym 19 zawodników oraz trener.

 

Mistrzostwa stanu Santa Catarina wznowiono 8 lipca. Tego dnia Chapecoense wygrało u siebie z Avai 2:0. Rewanż miał się odbyć w niedzielę. W tym regionie Brazylii z powodu koronawirusa zmarło 485 osób, zaś w całym kraju prawie 71,5 tys.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie