Zbigniew Boniek podał daty. Wiemy kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy

Piłka nożna
Zbigniew Boniek podał daty. Wiemy kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy
fot. Cyfrasport
Prezes Zbigniew Boniek podał konkretne daty. PKO Ekstraklasa ruszy 21 sierpnia

Prezes PZPN Zbigniew Boniek poinformował w niedzielę na Twitterze, że nowy sezon piłkarskiej PKO Ekstraklasy rozpocznie się 21 sierpnia. Dwa tygodnie wcześniej odbędzie się mecz o Superpuchar Polski. Znamy też daty spotkań w Pucharze Polski i w europejskich pucharach.

- Początek nowego sezonu? Superpuchar 8/9/10 sierpnia (do uzgodnienia), 14-15 sierpnia 1/32 finału PP (Puchar Polski - PAP), 19-20 sierpnia pierwsza runda el. do CL (Champions League – PAP). Liga (Ekstraklasa - PAP) ruszy 23 sierpnia. Tak to wygląda – przekazał Boniek.

 

 

Prezes PZPN napisał, że liga ruszy 23 sierpnia. Będzie to jednak niedziela, a przypuszczać należy, że pierwsze mecze rozegrane zostaną w piątek, więc 21 sierpnia.

 

Obecny sezon PKO Ekstraklasy, wstrzymany na wiele tygodni z powodu pandemii koronawirusa i wznowiony pod koniec maja, zakończy się w dniach 18-19 lipca. Już w sobotę tytuł mistrzowski zapewniła sobie Legia Warszawa.

 

ZOBACZ TAKŻE: Cała Polska powinna trzymać kciuki, żeby Legii udało się awansować do Ligi Mistrzów

 

Przerwa w rozgrywkach najwyższej klasy potrwa niewiele ponad miesiąc. Z kolei finał tej edycji Pucharu Polski rozegrany zostanie 24 lipca w Lublinie – Lechia Gdańska, ubiegłoroczny triumfator, spotka się z Cracovią. Kolejna edycja PP, na szczeblu centralnym, rozpocznie się w terminie 14-15 sierpnia.

 

Nowy sezon piłkarski w Polsce zainauguruje mecz o Superpuchar – 8, 9 albo 10 sierpnia, z udziałem mistrza kraju i zdobywcy Pucharu Polski.

PAP, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie