Andrzej Janisz: Marcin Tybura powinien wygrać zdecydowanie szybciej, przed czasem

Sporty walki
Andrzej Janisz: Marcin Tybura powinien wygrać zdecydowanie szybciej, przed czasem
fot. Polsat Sport

Gala UFC 251 w Abu Zabi stała na wysokim poziomie. Pierwsze wydarzenie w ramach Fight Island w Abu Zabi miało również polski akcent. W karcie przedwstępnej, Marcin Tybura (19-6, 7 KO, 6 SUB) pokonał jednogłośnie na punkty Rosjanina Maxima Grishina (30-8-2, 15 KO, 6 SUB). - Polak powinien wygrać z rywalem zdecydowanie szybciej, przed czasem - przyznał ekspert Polsatu Sport Andrzej Janisz.

"Tybur" wszedł do oktagonu z Rosjaninem i zwyciężył po raz 19. w zawodowej karierze. Z kolei dla Rosjanina była to pierwsza porażka od 2016 roku.


- Cieszę się, że Marcin Tybura wygrał walkę. Było to jego drugie zwycięstwo z rzędu. Nie przywiązywałbym jednak do tegodużej wagi. Ten triumf był dla niego przede wszystkim ważny pod względem psychicznym.

 

KSW 53: Łzy Parke'a w drodze do szatni. Gamrot skarcił go na oczach wszystkich (WIDEO)


Faworytem starcia był 34-latek z Turku, który wygrał dopiero przez jednogłośną decyzję sędziów (30-27, 30-27, 30-26).


- Polak powinien wygrać z Maximem Grishinem zdecydowanie szybciej, przed czasem. Jeśli jednak nie można było tego dokonać w taki sposób, to się zwycięża na punkty.Trzeba jednak zaznaczyć, że w przyszłości "Tybur" już takich słabych rywali nie będzie miał.

 

W hitowym starciu gali UFC 251 w Abu Zabi Kamaru Usman (17-1, 7 KO, 1 SUB) wygrał przez jednogłośną decyzję sędziów z Jorge Masvidalem (35-14, 16 KO, 2 SUB) i obronił pas wagi półśredniej.

 

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

PN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze