PlusLiga: Dziewięć tygodni przygotowań. Siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczęli treningi

Siatkówka
PlusLiga: Dziewięć tygodni przygotowań. Siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczęli treningi
fot. Cyfrasport
Prezes Trefla Dariusz Gadomski, Mariusz Wlazły i Michał Winiarski.

Trefl Gdańsk rozpoczął w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu PlusLigi. W inauguracyjnych zajęciach wzięło udział 14 siatkarzy - zabrakło tylko przyjmującego Moritza Reicherta, który trenuje z reprezentacją Niemiec i w Gdańsku pojawi się pod koniec lipca.

– Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy 13 lipca, a dla mnie trzynastka jest szczęśliwą liczbą, bo zawsze grałem z tym numerem. Pierwszy tydzień zajęć jest wprowadzający, lżejszy, aczkolwiek zawodnicy już od miesiąca wykonują program treningowy, który ułożyliśmy wcześniej z trenerem przygotowania fizycznego Wojtkiem Bańbułą, także nie zaczynamy zupełnie od zera – skomentował szkoleniowiec Trefla Michał Winiarski.

 

W sumie gdańszczan czeka dziewięć tygodni przygotowań. Pod koniec miesiąca do zespołu dołączy ostatni nabytek Moritz Reichert. 25-letni przyjmujący przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec, która 22 i 23 lipca zmierzy się z biało-czerwonymi w meczach sparingowych w Zielonej Górze. Z pierwszym zespołem ćwiczy natomiast 18-letni środkowy Jordan Zaleszczyk.

 

Wielki powrót do Bydgoszczy! Doświadczony siatkarz znów zagra z Masnym

 

– W pierwszym tygodniu, poza jednym dniem, trenować będziemy raz dziennie, a od przyszłego poniedziałku ruszy już pełne osiem tygodni ciężkiej pracy. Oczywiście każdy z tych tygodni będzie trochę inny, bo będziemy pracować nad różnymi elementami – wyjaśnił.

 

Gdańszczanie rywalizować będą także na plaży w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W sobotę 1 sierpnia zmierzą się w turnieju eliminacyjnym w Warszawie z VERVĄ ORLEN Paliwa, Cuprum Lubin i BKS Visłą Bydgoszcz. Finałowa impreza odbędzie się 8-9 sierpnia w Gdańsku, a z grupy awansują do niej dwa zespoły.

 

Później zawodników Trefla czeka seria sparingów w hali. Najpierw z Indykpolem AZS Olsztyn, następnie na turniejach w Suwałkach i Kępnie, a tydzień przed startem ekstraklasy zagrają w Elblągu ze Ślepskiem Malow Suwałki.

 

Tymczasem w ramach letnich przygotowań w piątek o godzinie 17.00 siatkarze Trefla, już po raz piąty, spotkają się z kibicami na plaży Hotelu Haffner w Sopocie. W imprezie, w której wezmą także udział koszykarze Trefla Sopot, zaplanowano prezentację obu drużyn, konkursy, pokazowy mecz siatkówki plażowej, wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.

 

Pierwsze spotkanie PlusLigi gdańszczanie rozegrają 12 lub 13 września w Rzeszowie z Asseco Resovią. W Ergo Arenie sezon zainaugurowany zostanie najprawdopodobniej 18 września konfrontacją z Cerradem Eneą Czarnymi Radom.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie