Hubert Hurkacz poznał rywala. Drabinki MP w tenisie rozlosowane

Tenis
Hubert Hurkacz poznał rywala. Drabinki MP w tenisie rozlosowane
fot. Cyfrasport
Hubert Hurkacz w pierwszej rundzie 94. Mistrzostw Polski w tenisie zagra z kwalifikantem

Hubert Hurkacz spotka się z Jaszą Szajrychem w pierwszej rundzie 94. Mistrzostw Polski w tenisie rozgrywanych w Bytomiu. Mecz najwyżej notowanego w rankingu ATP Polaka rozpocznie się we wtorek o godzinie 18:00. Rozstawiony z numerem 2. Kamil Majchrzak wylosował na otwarcie Aleksandra Orlikowskiego. Transmisje wtorkowych spotkań w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.

Hurkacz zajmuje 29. miejsce w rankingu ATP Tour. Do kraju przyleciał na początku lipca specjalnie ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w marcu zastała go pandemia koronawirusa i zamknięcie granic. Trenował w USA, a w ostatnich tygodniach wystąpił w dwóch pokazowych imprezach. Mistrzostwa Polski będą pierwszym jego regularnym startem turniejowym od lutego.

 

W ubiegłym tygodniu udany powrót do gry po półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją odnotował Kamil Majchrzak, wygrywając turniej LOTOS PZT Polish Tour we Wrocławiu. 108. zawodnik na świecie rozpocznie występ w MP od pojedynku z Aleksandrem Orlikowskim. Początek o godz. 13:00.

 

ZOBACZ TAKŻE: Przysiężny: Występ Hurkacza w mistrzostwach Polski powinien wzbudzić duże zainteresowanie

 

Z „trójką” w Bytomiu wystąpi Kacper Żuk (305. w ATP), który w czerwcu triumfował w singlu i deblu(w parze z Szymonem Walkówem) w turniejach LOTOS PZT Polish Tour na kortach Gdańskiej Akademii Tenisowej i w Szczecinie (we Wrocławiu odpadł niespodziewanie w ćwierćfinale). W pierwszej rundzie zmierzy się z Filipem Kolasińskim.

 

Trzy najwyżej rozstawione w rywalizacji pań zawodniczki rozpoczną występy na kortach Górnika Bytom od spotkań z rywalkami wyłonionymi z kwalifikacji: Katarzyna Kawa (nr 1.), Magdalena Fręch (2.) i Maja Chwalińska (3.). Oznacza to, że wyjdą na kort dopiero w środę. Katarzyna Piter (360.) wylosowała Aleksandrę Wierzbowską.

 

W rywalizacji kobiet nie zobaczymy dwóch najwyżej notowanych Polek w rankingu WTA Tour – Magdy Linette (36.) oraz Igi Świątek (49.). Pierwsza przebywa od kilku miesięcy za granicą i tam czekana restart międzynarodowego sezonu, a druga w pełni koncentruje się teraz na przygotowaniach do startów na nawierzchni twardej.

 

Pula nagród w 94. Mistrzostwach Polski w Tenisie osiągnęła rekordową wysokość 200 tysięcy złotych. Na premie w wysokości 27 tysięcy złotych, srebrni medaliści zdobędą 14 tys., a brązowi po 7 tys. Najlepsze pary deblowe podzielą się kwotą 18 tys., a finaliści - 8 tys. Drabinki singlowe zostaną rozlosowane na 32 zawodników i zawodniczek oraz na 16 par. W tym roku wyjątkowo nie będzie rozgrywana rywalizacja mikstów.

 

ZOBACZ TAKŻE: Tomaszewski: Mistrzostwa Polski w tenisie nigdy nie miały takiej puli nagród

 

Od wtorku do niedzieli po dwa najważniejsze spotkania z kortu centralnego będzie transmitować Polsat Sport i Polsat Sport Extra. Oficjalne otwarcie turnieju nastąpi we wtorek o godzinie 17:00, a o 18:00 w meczu dnia wystąpi Hubert Hurkacz. Przez cały tydzień będzie też prowadzony livestream w internecie z dwóch głównych kortów.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze