Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania. Dwaj dodatkowi rozgrywający włączeni do treningów

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel rozpoczął przygotowania. Dwaj dodatkowi rozgrywający włączeni do treningów
fot. Jastrzębski Węgiel

Jastrzębski Węgiel powrócił w poniedziałek do treningów. Do nowego sezonu drużyna będzie przygotowywała się pod wodzą nowego trenera – Luke’a Reynoldsa.

Przerwa w treningach trwała ponad trzy miesiące. Przypomnijmy, że z powodu wybuchu epidemii koronawirusa władze Polskiej Ligi Siatkówki 25 marca postanowiły zakończyć sezon 2019/20, nie przyznawać tytułu mistrza Polski, a kolejność drużyn w tabeli ustalić według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.

 

Do nowego sezonu Jastrzębski Węgiel będzie przygotowywał się pod wodzą nowego trenera – Luke’a Reynoldsa.

 

– Jako pierwszy trener czuję się wspaniale. Przez ostatnie cztery miesiące pracowałem w domu nad tym, by przygotować wszystko do tego momentu, który dzisiaj nastąpił. Teraz to już tylko towarzyszy mi radość z bycia z zawodnikami w hali oraz na boisku i możliwość rozpoczęcia pracy, która będzie ukierunkowana na start nowego sezonu. Czuję się świetnie. Mamy wspaniały zespół i wspaniały sztab szkoleniowy. Świat stoi przed nami otworem! – powiedział z entuzjazmem 35-letni Australijczyk.

 

Przed nowym sezonem zespół JW zasilili: atakujący Mohamed Al Hachdadi (MAR, Taubate Funvic), rozgrywający Eemi Tervaportti (FIN, Olympiakos Pireus), przyjmujący: Yacine Louati (FRA, Vero Volley Monza), Rafał Szymura (GKS Katowice), Michał Gierżot (Akademia Talentów JW), środkowi: Łukasz Wiśniewski (Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle), Patryk Cichosz-Dzyga (Akademia Talentów JW) oraz libero Szymon Biniek (KPS Siedlce).

 

– Życzyłbym sobie, żebyśmy w nadchodzącym sezonie osiągnęli jako drużyna dobry wynik. Taki, który zadowoliłby władze klubu oraz fanów, a nam zawodnikom dał satysfakcję. Osobiście chcę się cieszyć grą w Jastrzębskim Węglu i tak właśnie do tego podchodzę. Naprawdę cieszę się z tego, że tu trafiłem i jestem pewien, że sezon będzie dla nas udany – stwierdził Francuz Louati.

 

Zanim rozpoczęły się treningi zawodnicy, sztab szkoleniowy oraz administracja klubu wspólnie spędzili w piątek czas na spotkaniu integracyjnym przy grillu.

 

– Widać, że to spotkanie integracyjne "zdało egzamin". Patrząc z boku, dostrzegam u zawodników, że dziś czują się bardziej komfortowo w swoim towarzystwie. Było to zaledwie jedno spotkanie, ale wygląda to naprawdę dobrze, co mnie cieszy jako trenera. Takie było założenie tego spotkania i wychodzi na to, że "zadziałało" – przyznał Reynolds.

 

Trener Jastrzębskiego Węgla: Stawiamy na zacieśnianie relacji i budowanie więzi

 

W pierwszych zajęciach uczestniczyło 15 zawodników. Z nowo zakontraktowanych graczy zabrakło jedynie Eemiego Tervaporttiego. Fiński rozgrywający przebywa obecnie w Grecji, gdzie w niedzielę zakończył wraz z zespołem z Pireusu zrestartowany sezon ligowy. Olympiakos został wicemistrzem kraju, ulegając w finale Panathinaikosowi. Zatem, Fin dotrze do naszego klubu w późniejszym terminie.

 

Kapitan Jastrzębskiego Węgla Lukas Kampa przystąpił do przygotowań po okresie rekonwalescencji po przebytej kontuzji, stąd będzie wchodził w proces treningowy nieco wolniej, aniżeli reszta zespołu. W związku z tym do treningów włączeni zostali dwaj dodatkowi rozgrywający: Radosław Gil (Hapoel Kfar Saba) oraz Maciej Madej (Hylte Halmstad Volley).

 

W planach przygotowań siatkarze z Jastrzębia-Zdjoju mają udział w rozgrywkach Letniej Grand Prix na piasku (faza grupowa w Krakowie – 26.07, finały w Gdańsku – 8–9.08), obóz przygotowawczy w Krakowie (28–31.07), spływ kajakowy zakolem Olzy (7.08), sparingi (11.08 – w Zawierciu z Aluron Virtu CMC Zawiercie, 14.08 – ze Stalą Nysa w Jastrzębiu-Zdroju) oraz turnieje: w Bełchatowie (21–22.08), Kępnie (29–30.08), a także w Gliwicach (5–6.09).

 

Pierwszy mecz sezonu 2020/21 Jastrzębski Węgiel zagra na wyjeździe w Zawierciu 12 września, natomiast tydzień później podejmie u siebie Asseco Resovię.

RM, jastrzebskiwegiel.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze