Kontrakt na pięć lat! PGE Skra pozyskała nadzieję polskiej siatkówki

Siatkówka
Kontrakt na pięć lat! PGE Skra pozyskała nadzieję polskiej siatkówki
fot. PGE Skra Bełchatów
Przemysław Kupka podpisał z PGE Skrą aż pięcioletni kontrakt.

PGE Skra Bełchatów podpisała pięcioletni kontrakt z 19-letnim atakującym Przemysławem Kupką. To zawodnik o znakomitych warunkach fizycznych (206 cm wzrostu, 363 cm zasięgu w ataku), który jest ogromną nadzieją polskiej siatkówki.

19-latek o znakomitych warunkach fizycznych (206 cm wzrostu, 363 cm zasięgu w ataku) był uczniem spalskiej Szkoły Mistrzostwa Sportowego i to z zespołem SMS PZPS występował w minionym sezonie w Krispol 1. Lidze. Trzeba przyznać, że jego dorobek jest imponujący. W 24 meczach zdobył aż 336 punktów, co daje średnio 14 oczek na mecz. Był jedną z najbardziej istotnych postaci w zespole i nic dziwnego, że taki talent szybko znalazł się w kręgach zainteresowania wielu klubów.

 

Siatkarska Liga Letnia: Poznaliśmy terminarz i podział na grupy!

 

– Budując zespół patrzymy również pod kątem dalszej przyszłości. W związku z tym bardzo się cieszę, że w tym okienku transferowym dokonaliśmy takiego ruchu. Obserwowaliśmy poczynania Przemka Kupki i to jeden z najbardziej obiecujących atakujących młodego pokolenia, a mam nadzieję, że w przyszłości też reprezentant seniorskiej kadry. Będziemy bacznie przyglądać się jego karierze i myślę, że będzie szedł podobną ścieżką, jak kilku innych młodych zawodników, którzy trafili do PGE Skry i w konsekwencji zasilili szeregi pierwszej drużyny – powiedział prezes klubu Konrad Piechocki.

 

Ostatnio Kupka zajął również czwarte miejsce w mistrzostwach Polski juniorów, a występował w drużynie ECO-TEAM AZS Stoelzle Częstochowa. Mimo braku medalu, został wybrany najlepszym atakującym turnieju w Dębicy. Warto też dodać, że siatkarz ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Przemysław Kupka nowym atakującym #TeamSkra! 🐝💪 Więcej informacji na skra.pl 📱 #TeamSkra #witamywulu #atakujący #transfer #yellowblackfamily

Post udostępniony przez PGE Skra Bełchatów (@pgeskra)

 

– PGE Skra Bełchatów jest klubem z wieloletnią siatkarską tradycją. To marka i absolutna czołówka w PlusLidze i na świecie. Cieszę się, że mogę wiązać się kontraktem z tym klubem. Zostałem bardzo fajnie przyjęty, tak przez sztab, jak i przez chłopaków – przyznał nowy gracz PGE Skry.

 

Kupka podpisał z PGE Skrą aż pięcioletni kontrakt, ale przyszły sezon spędzi na wypożyczeniu w pierwszoligowym KPS Siedlce, choć w najbliższych dniach będzie trenował w Bełchatowie. Przypomnijmy, że w klubie z Siedlec występowali już Mikołaj Sawicki i Sebastian Adamczyk, którzy teraz zostali włączeni do pierwszego zespołu bełchatowskiej drużyny.

 

W załączonym materiale wideo najlepsze akcje Kupki i jego kolegów z SMS PZPS I Spała z meczu Krispol 1. Ligi przeciwko BBTS Bielsko-Biała (1:3):

 

 

RM, skra.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie