Szaleństwo! Gracz wydał pół miliona złotych, by zmienić wygląd broni

E-sport
Szaleństwo! Gracz wydał pół miliona złotych, by zmienić wygląd broni
fot. PAP
Pewien gracz wydał 130 tysięcy dolarów, by ozdobić broń w CS:GO.

Jedną z opcji dostępnych w grze Counter-Strike: Global Offensive jest możliwość zmiany wyglądu broni. Pewien gracz postanowił przejść do historii wydając na jedną z najrzadszych skórek na świecie 130 tysięcy dolarów!

Counter-Strike: Global Offensive to jedna z najbardziej popularnych gier typu FPS. Wiele zainteresowania budzi w niej również proces handlowania skórkami, które nie wpływają co prawda na efektywność broni czy umiejętności graczy, ale w znaczny sposób urozmaicają rozrywkę.

 

Książę Arabii Saudyjskiej wydaje fortunę na grę komputerową

 

Jeden z fanów postanowił "upolować" białego kruka i by ozdobić swój karabin M4A4, wykupił niezwykle rzadką szatę graficzną Howl z naklejką iBUYPOWER z EMS One Katowice 2014. Co więcej, skórka posiada również StatTrak, czyli wyświetla się na niej, ile zabójstw gracz dokonał za pomocą broni, która jest nośnikiem skina. Według informacji zamieszczonych na profilu twitterowym "ohnePixel", kwota transakcji na rynku chińskim wyniosła 130 tysięcy dolarów!

 

 

Ze względu na fakt, że producent gry zakazał transakcji powyżej 1,8 tysiąca dolarów, odbyła się ona poza jurysdykcją Valve oraz platformy Steam. Handel tego typu ozdobami rozwinął się na tyle, że jedna z polskich spółek - Skinwallet - pośrednicząca właśnie w wymianach i kupnie/sprzedaży skinów, zadebiutuje wkrótce na Giełdzie Papierów Wartościowych.

 

Oglądaj w akcji najlepszych esportowców na świecie. Śledź polskie i międzynarodowe rozgrywki w League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive czy FIFA 20. Dowiedz się więcej dzięki programom, w którym eksperci rozłożą na czynniki pierwsze wszystkie najważniejsze wydarzenia ze świata esportu. Bądź na bieżąco z nowinkami technologicznymi, dzięki rzetelnym recenzjom sprzętu i gadżetów. Baw się, oglądając programy rozrywkowe z gwiazdami internetu, kultowe seriale anime, czy talk-show z udziałem twórców gier. Włącz Polsat Games i zobacz, co jest grane!

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie