Transfer Bartosza Kurka oficjalnie potwierdzony

Siatkówka
Transfer Bartosza Kurka oficjalnie potwierdzony
Fot. Cyfrasport
Bartosz Kurek w przyszłym sezonie zagra w japońskim WolfDogs Nagoya.

Bartosz Kurek długo kazał czekać siatkarskim kibicom na decyzję o swojej przyszłości. Teraz mogą odetchnąć z ulgą, gdyż oficjalnie atakujący reprezentacji Polski wybrał japoński kierunek, gdzie w nadchodzącym sezonie 2020/2021 będzie grał w barwach WolfDogs Nagoya.

Od dawna trwały spekulacje na temat tego, gdzie najlepszy zawodnik mistrzostw świata 2018 zagra w przyszłym sezonie. Eksperci przewidywali, że niebawem Kurek zostanie ogłoszony jako siatkarz Toyoda Gosei Trefuerza, znanego też jako Wolf Dogs Nagoya. Jednak ciągle pozostawała nutka niepewności. W poniedziałek wszystkie wątpliwości zostały rozwiane. 31-letni zawodnik zagra w Japonii.

 

Zobacz także: Kadziewicz o Kurku: Liczę, że zobaczę w nim siatkarskiego potwora

 

Prócz polskich, Kurek ma za sobą występy w kilku zagranicznych klubach. Ostatni rok spędził w Vero Volley Monza, gdzie, mimo że odbudowywał formę po kontuzji kręgosłupa, był niewątpliwą gwiazdą i liderem. Poza tym bronił barw m.in. rosyjskiego Dynama Moskwa, włoskiego Cucine Lube Banca Marche Civitanova (obecnie Cucine Lube Civitanova) i tureckiego Ziraatu Bankasi.

 

Poza licznymi klubowymi trofeami jak m.in. mistrzostwa Polski w 2009, 2010 i 2011 roku, mistrzostwem Włoch z Cucine Lube Civitanova w 2014 roku, czy srebrnym medalami Klubowych Mistrzostw Świata w 2009 i 2010 roku z PGE Skrą Bełchatów, dorobek reprezentacyjny ma równie bogaty. W 2018 roku na szyi atakującego zawisł złoty krążek mistrzostw świata, w 2011 brązowy mistrzostw Europy, a w 2009 złoty medal tej imprezy.

 

Zobacz także: Vital Heynen: Nie byłoby dobrze, gdybym po trzech latach współpracy zaskakiwał moich siatkarzy

 

Warto przypomnieć, że dla najlepszego siatkarza Europy jest to drugi kontrakt w Kraju Kwitnącej Wiśni. W 2016 roku podpisał umowę z JT Thunders, ale ostatecznie nie zagrał nawet jednego spotkania. Rozstał się z klubem za porozumieniem stron, tłumacząc swoją decyzję wypaleniem i chęcią odpoczynku. Ostatecznie trafił do Skry, gdzie odbudował formę.

 

Przyszły sezon Kurek spędzi w Wolfdogs.

 

"Kurek to reprezentant Polski, który wcześniej grał we Włoszech, Rosji czy Polsce. Poprowadził drużynę do mistrzostwa świata w 2018 roku. Jest jednym z najlepszych siatkarzy na świecie. Zdobył statuetkę MVP ostatniego mundialu" - czytamy na stronie Wolfdogs Nagoya.

 

 

Działacze klubu liczą, że na czele z Polakiem będą mogli walczyć o mistrzostwo Japonii. Po raz ostatni taki tytuł zespół ten sięgnął w 2016 roku.

 

W Japonii spotka się z Michałem Kubiakiem. Kapitan reprezentacji Polski od 2016 roku jest siatkarzem Panasonic Panthers.

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze