Manchester City jednak zagra w Lidze Mistrzów! Olbrzymia kara finansowa

Piłka nożna
Manchester City jednak zagra w Lidze Mistrzów! Olbrzymia kara finansowa
fot. PAP
Manchester City „jedynie” zapłaci karę finansową w wysokości 10 milionów euro.

Manchester City miał zostać wykluczony z Ligi Mistrzów na kolejne dwa sezony. Tak się jednak nie stanie. UEFA zmieniła swoją decyzję i zaakceptowała odwołanie „Obywateli”. Ekipa Pepa Guardioli „jedynie” zapłaci karę finansową w wysokości 10 milionów euro.

W lutym UEFA podjęła decyzję o wyrzuceniu Manchesteru City z rozgrywek europejskich na kolejne dwa lata. Było to wynikiem nieścisłości finansowych w budżecie „The Citizens” od 2012 do 2016 roku. Co więcej, europejska federacja ukarała ich karą 30 milionów euro. Drużyna postanowiła się jednak odwołać od decyzji, co przyniosło zamierzony skutek.

Kara dla „Obywateli” została zmniejszona. Podopieczni Guardioli zagrają w kolejnej edycji Ligi Mistrzów, a jedyne konsekwencje, jakie poniosą, to te finansowe. Tutaj również federacja złagodziła restrykcje, zmniejszając karę do 10 milionów euro. Duża zasługa w tym Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu, który uznał, że klub jest czysty od nieścisłości finansowych.

Zobacz też. Zbigniew Boniek podał daty. Wiemy kiedy ruszy nowy sezon Ekstraklasy

Już w sobotę Manchester City zapewnił sobie grę w rozgrywkach Ligi Mistrzów. „Obywatele” rozbili Brighton 5:0, a po meczu Guardiola miał nadzieję, że ich udział w europejskich pucharach zostanie przywrócony.

- Zasłużyliśmy na grę w Lidze Mistrzów przez nasze występy na murawie. Mam nadzieję, że w poniedziałek UEFA pozwoli nam na udział w rozgrywkach. Ta drużyna i piłkarze zasłużyli na to – powiedział szkoleniowiec City.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie