Chojniczanka Chojnice żegna się z Fortuna 1 Ligą!

Chojniczanka Chojnice zdegradowana z Fortuna 1 Ligi.

W meczu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi Chojniczanka Chojnice przegrała z Zagłębiem Sosnowiec 1:3. Taki rezultat oznacza, że piłkarze z Chojnic nie mają już szans na utrzymanie na zapleczu ekstraklasy.

W pierwszych minutach przewagę mieli przyjezdni, ale szybko inicjatywę przejęli piłkarze Chojniczanki. Sygnałem do ataku był strzał Aghwana Papikjana z dystansu, po którym piłka obiła poprzeczkę bramki Zagłębia. Gospodarze nacierali, ale w 20. minucie doskonałą okazję do otwarcia wyniku mieli sosnowiczanie. Wyprowadzili szybką kontrę, Fabian Piasecki zagrał z lewej strony do Quentina Seedorfa, który jednak strzelił z kilkunastu metrów wprost w bramkarza.

Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się bardzo szybko. W 22. minucie Łukasz Zejdler zagrał do Roberta Ziętarskiego, ten ruszył w pole karne i sprzed linii końcowej dograł do Oskara Paprzyckiego, który strzałem z ostrego kąta pokonał Krystiana Stępniowskiego.

W 32. minucie powinno być 2:0. Mateusz Kuzimski przejął piłkę na połowie gości, zagrał do Ziętarskiego, który nawet minął bramkarza, ale zbyt mocno wypuścił sobie piłkę i nie zdołał skierować jej do pustej bramki. Kilka minut później szansy nie wykorzystał Papikjan, który znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem.

W ostatnich minutach tej części gry emocje sięgnęły zenitu. Najpierw Mateusz Kuzimski skierował piłkę do bramki gości, ale arbiter gola nie uznał. Już w doliczonym czasie gry Piasecki został nieprzepisowo powstrzymany w polu karnym przez Radosława Janukiewicza. Sędzia podyktował rzut karny dla gości. Bramkarz Chojniczanki długo nie podnosił się z murawy, ale gdy już doszedł do siebie, zdołał odbić piłkę po strzale Piaseckiego z jedenastu metrów! Niecelna dobitka piłkarza Zagłębia była ostatnim akcentem tej części meczu.

Fortuna 1 Liga: Warta Poznań nie traci nadziei na bezpośredni awans

W pierwszych minutach po przerwie przewagę mieli piłkarze z Chojnic. Później nieco ożywili się przyjezdni. W 53. minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Piasecki, a Janukiewicz z trudem wybił piłkę na rzut rożny. W 69. minucie piłkarze Zagłębia ruszyli z kontrą i już za połową znaleźli się za obrońcami rywali, jednak Patryk Małecki zagrał do znajdującego się na spalonym kolegi...

Zabiegi sosnowiczan przyniosły wreszcie efekt w 78. minucie. Wyprowadzili kolejną kontrę, Szymon Pawłowski zagrał do Patryka Mularczyka, ten wrzucił piłkę z lewej strony, a Fabian Piasecki wślizgiem wpakował piłkę do bramki. Pięć minut później goście uzyskali prowadzenie. Z rzutu rożnego dośrodkował Małecki, a Michał Sacharuk pechowo skierował piłkę do własnej bramki.

W doliczonym czasie gry piłkarze Zagłębia dobili przeciwników. Janukiewicz zdołał odbić piłkę po strzale Piaseckiego, ale przy dobitce Małeckiego nie miał już szans.

Po tej porażce, na dwie kolejki przed końcem sezonu Chojniczanka nie ma już szans na pozostanie w Fortuna 1 Lidze. Drużyna z Chojnic ma na koncie 30 punktów i traci aż osiem do bezpiecznej strefy. Ostatnią lokatę zajmują Wigry Suwałki, które w przyszłym sezonie również zagrają w 2. lidze. Ostatnie serie spotkań wyłonią trzeciego spadkowicza. Wyjazdowe zwycięstwo polepszyło sytuację piłkarzy Zagłębia, którzy jednak wciąż nie mogą być pewni utrzymania.

Chojniczanka Chojnice – Zagłębie Sosnowiec 1:3 (1:0)

Bramki: 1:0 Oskar Paprzycki (22), 1:1 Fabian Piasecki (78), 1:2 Michał Sacharuk (83–samobójcza), 1:3 Patryk Małecki (90+3).

W 45+4 min. Fabian Piasecki (Zagłębie) nie wykorzystał rzutu karnego - obrona Radosława Janukiewicza.

Żółte kartki: Quentin Seedorf, Patryk Małecki, Fabian Piasecki (Zagłębie).

Sędzia: Wojciech Krztoń (Olsztyn).