Fortuna 1 Liga: Warto grać do końca! GKS odrobił dwubramkową stratę w starciu z Wartą

Warta Poznań – GKS Tychy 2:2.

Piłkarze Warty Poznań zremisowali z GKS Tychy 2:2 w spotkaniu 32. kolejki Fortuna 1 Ligi. Gospodarze bardzo szybko uzyskali dwubramkową przewagę, ale roztrwonili ją w drugiej części meczu, w której całkowicie oddali pola rywalom.

Warta Poznań po wyjazdowym zwycięstwie 2:0 nad Zagłębiem Sosnowiec, wciąż miała szansę na bezpośredni awans do ekstraklasy. Już początek spotkania z GKS Tychy pokazał, że "zieloni" chcą tę szansę podtrzymać. Rozpoczęli grę z animuszem i już w 6. minucie znaleźli drogę do bramki rywali. Po dośrodkowaniu Roberta Janickiego z rzutu rożnego, Bartosz Kieliba uprzedził obrońców GKS i strzałem głową otworzył wynik meczu.

W 13. minucie było już 2:0. Dominik Połap nieprzepisowo zatrzymał szarżującego w polu karnym Janickiego. Arbiter podyktował rzut karny dla gospodarzy, który wykorzystał Mateusz Kupczak. Szybkie prowadzenie nasyciło i nieco uśpiło gospodarzy.

Fortuna 1 Liga: Sensacja w Suwałkach! Wigry lepsze od Sandecji

Po zmianie stron tyszanie byli zdecydowanie bardziej aktywni, niż w pierwszej połowie. Stworzyli kilka szans na zdobycie kontaktowej bramki, bliski powodzenia był w 65. minucie Dawid Kasprzyk, ale w idealnej sytuacji nie trafił w piłkę.

Wreszcie w 75. minucie goście dopięli swego. Na strzał z dystansu zdecydował się Jan Biegański i efektownym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Piłkarze GKS nie rezygnowali i w 85. minucie powinni strzelić wyrównującego gola. Krzysztof Danielewicz zagrał piłkę ręką w polu karnym i decyzja sędziego mogła być tylko jedna... Do piłki ustawionej na jedenastym metrze piłki podszedł Łukasz Grzeszczyk, ale Adrian Lis zdołał obronić jego strzał i dobitkę!

Niewykorzystany karny nie zniechęcił przyjezdnych. Walczyli do końca i to przyniosło efekt już w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Wojciech Szumilas, a Łukasz Sołowiej strzałem głową zdobył wyrównującą bramkę.

Warta Poznań – GKS Tychy 2:2 (2:0)

Bramki: 1:0 Bartosz Kieliba (6–głową), 2:0 Mateusz Kupczak (13–karny), 2:1 Jan Biegański (75), 2:2 Łukasz Sołowiej (90+1–głową).

W 86. minucie bramkarz Warty Adrian Lis obronił rzut karny wykonywany przez Łukasza Grzeszczyka.

Żółte kartki: Jakub Kuzdra, Jakub Kiełb, Łukasz Trałka, Krzysztof Danielewicz (Warta), Maciej Mańka, Łukasz Grzeszczyk (GKS).

Sędzia: Damian Kos (Gdańsk). Widzów: 348.