Fortuna 1 Liga: Skromna wygrana Stali przybliża ją do awansu

Radość piłkarzy Stali Mielec po golu na wagę trzech punktów.

PGE FKS Stal Mielec ograła 1:0 na własnym boisku Chrobrego Głogów we wtorkowym meczu Fortuna 1 Ligi. Gola na wagę trzech punktów w drugiej połowie spotkania strzelił Maciej Domański.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, którzy w ostatnim czasie byli w kapitalnej formie - wygrali cztery wcześniejsze spotkania. Chrobry utrzymywał się przy piłce i próbował otworzyć wynik, ale bez konkretów. W 12. minucie do głosu doszli gospodarze. Groźny strzał zza pola karnego oddał aktywny od początku Andreja Prokić, ale piłkę, odbitą wcześniej od jednego z obrońców, na rzut rożny sparował Michał Szromnik.

W kolejnych minutach optyczną przewagę miała Stal, ale groźną akcję stworzyli podopieczni Ivana Djurdjevicia. W 36. minucie bliski strzelenia pierwszego gola był Maksymilian Banaszewski. Piłkę w okolicy swojego pola karnego stracił Mateusz Mak, futbolówkę przejął były zawodnik Arki Gdynia, jednak piłka po jego strzale lewą nogą przeleciała tuż obok słupka. Do przerwy bez bramek.

Druga połowa rozpoczęła się od posiadania piłki w wykonaniu gospodarzy. Raz jeszcze groźnie zaatakowali jednak piłkarze z Dolnego Śląska. Ładnie do środka z lewej strony zszedł Marcel Ziemann, uderzył prawą nogą, ale na posterunku był Jakub Wrąbel. Co nie udało się zawodnikowi Chrobrego, wyszło przedstawicielowi gospodarzy. W 56. minucie piłkę z linii po strzale Maka wybił Krzysztof Kubica, ale dobitka Domańskiego - choć nieco szczęśliwie, bo po rykoszecie - sprawiła, że Stal otworzyła wynik meczu.

Bramka sprawiła, że gospodarze przejęli inicjatywę i z akcji na akcję wyglądali coraz lepiej. W 64. minucie z prawej strony dośrodkował Mak, a akcję uderzeniem głową kończył Michał Żyro. Dobrze interweniował jednak Szromnik. Chwilę później groźnie strzelał Szymon Stasik, ale wysoko nad bramką. W jednej z kolejnych akcji swojej bramki szukał Bartosz Nowak, ale na posterunku był Szromnik.

W 71. minucie odpowiedział Chrobry. Michał Ilków-Gołąb dośrodkował w pole karne, a niepewnie interweniował Mateusz Żyro, który był bliski pokonania własnego bramkarza. W odpowiedzi z rzutu wolnego mocno uderzył Krystian Getinger, ale niecelnie. Choć Stal oddała inicjatywę na ostatnie minuty, Chrobry nie zdołał doprowadzić do remisu. Spotkanie zakończyło się skromnym, ale zasłużonym zwycięstwem gospodarzy.

W spotkaniu ze Stalą ekipa z Dolnego Śląska musiała sobie radzić bez trzech podstawowych obrońców. Trener Djurdjević nie mógł skorzystać z Michała Michalca, Oliviera Praznovsky'ego i Przemysława Stolca. W następnej kolejce Chrobry podejmie Wigry Suwałki, które spadły już z ligi. Będąca o krok od awansu do ekstraklasy Stal zmierzy się natomiast na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec.

PGE FKS Stal Mielec - Chrobry Głogów 1:0 (0:0)
Bramka: Domański 56