Jarosław Niezgoda zadebiutował w Portland Timbers

Od lutego Jarosław Niezgoda czekał na debiut w MLS.

Jarosław Niezgoda długo czekał na debiut w MLS i w końcu się doczekał. Polski napastnik zagrał w wygranym 2:1 meczu z Los Angeles Galaxy. 25-letni zawodnik wszedł na boisko w 80 minucie.

Od lutego Jarosław Niezgoda czekał na debiut w MLS. Polski napastnik w końcu jednak zadebiutował w Portland Timbers! Niezgoda wystąpił w meczu 1. kolejki grupy F konferencji zachodniej amerykańskiej ligi. 25-letni zawodnik wszedł na boisko w 80 minucie, gdy zmienił Jeremy'ego Ebobisse'a.

Rozegrany w Los Angeles mecz zakończył się zwycięstwem Timbers 2:1. Bramki dla drużyny z Portland zdobyli w drugiej połowie Jeremy Ebobisse i Sebastian Blanco. Dla Galaxy honorowe trafienie zanotował Javier Hernandez.

Portland w tabeli swojej grupy zajmuje pierwsze miejsce - przed Los Angeles FC, Houston Dynam i LA Galaxy. Dwa najlepsze zespoły z sześciu grup oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc awansują do fazy play-off turnieju MLS is Back Tournament.

Niezgoda został zawodnikiem Portland Timbers na przełomie stycznia i lutego. Amerykanie zapłacili za gwiazdę Legii Warszawa 4 mln dolarów. Piłkarz związał się z klubem kontraktem ważnym do 31 grudnia 2023 roku. W tym sezonie jest jednym z czołowych strzelców PKO BP Ekstraklasy (po rundzie jesiennej ma na koncie 14 bramek).