Legenda zimowych igrzysk olimpijskich zakończy karierę. Wybrała termin

Inne
Legenda zimowych igrzysk olimpijskich zakończy karierę. Wybrała termin
Fot. PAP
Przed Ireen Wuest ostatnie igrzyska w karierze.

Pięciokrotna mistrzyni olimpijska, holenderska łyżwiarka szybka Ireen Wuest, chce zakończyć karierę w 2022 roku, po igrzyskach w Pekinie – podała holenderska telewizja NOS. 34-latka jest najbardziej utytułowaną olimpijką spośród aktywnych sportowców.

Panczenistka ma w dorobku 11 medali zimowych igrzysk olimpijskich (5 złotych, 5 srebrnych, 1 brązowy), co oznacza, że w klasyfikacji wszech czasów zajmuje czwartą lokatę, za norweskimi gwiazdami, które już zakończyły kariery: biegaczką Marit Bjoergen (15), biathlonistą Ole Einarem Bjoerndalenem (13) i narciarzem klasycznym Bjoernem Daehlie (12).

 

Jej marzeniem i celem jest wywalczenie w Pekinie złotego medalu na piątych igrzyskach, co sprawiłoby, że dokonałyby tego jako pierwsza osoba na świecie (w rywalizacji indywidualnej), biorąc pod uwagę zarówno zimowe, jak i letnie igrzyska.

 

Zobacz też: Awantura w samolocie kosztowała golfistę fortunę!

 

Holenderka chce się skupić na dystansie 1500 m, na którym triumfowała w Pjongczangu w 2018 r. Pierwotnie zapowiadała, że igrzyska w Korei Płd. będzie jej ostatnimi, ale po udanych występach w MŚ 2019 i 2020 uznała, że podejmie rękawicę i przygotowuje się do rywalizacji w Pekinie.

 

Zdobyła także 19. złotych medali mistrzostw globu, uwzględniając rywalizację na dystansach i wielobojową.

MTu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze