Mecze w Łodzi zakończą sezon reprezentacyjny siatkarek

Siatkówka
Mecze w Łodzi zakończą sezon reprezentacyjny siatkarek
fot. PAP
Monika Fedusio, trener Jacek Nawrocki, Julia Twardowska, Zuzanna Górecka i Julia Nowicka podczas zgrupowania reprezentacji Polski siatkarek w Szczyrku.

– Towarzyskie spotkania ze Szwajcarią, które zostaną rozegrane w Łodzi pod koniec lipca, zakończą tegoroczny sezon reprezentacyjny - powiedział trener drużyny narodowej siatkarek Jacek Nawrocki. Polki przygotowują do tego dwumeczu w Szczyrku.

– Z jednej strony będziemy kontynuować indywidualną pracę nad techniką zawodniczek. To cały czas trzeba poprawiać. Jednak teraz bardziej skupimy się nad taktyką, takimi elementami jak obrona, blok. Szczególnie będziemy zwracać uwagę na pierwszy i drugi kontakt z piłką w akcjach defensywnych. Oczywiście dalej pracować będziemy nad zgraniem rozgrywających z atakującymi – odpowiedział trener na pytanie, jakie są cele na trwające zgrupowanie.

 

Podczas wtorkowego spotkania z dziennikarzami przyznał, że drużyna narodowa Szwajcarek może być mniej znana kibicom siatkówki w Polsce.

 

– Jednak występuje ona na mistrzostwach Europy. Wiadomo, że ten kraj kojarzy się, jeśli chodzi o siatkówkę, z dwiema rzeczami. Myślę tu o klubie z Zurychu oraz turnieju Montreux – podkreślił Nawrocki.

 

Joanna Wołosz wskazała najgroźniejsze zespoły nadchodzącego sezonu

 

Poinformował, że wbrew wcześniejszym planom nie zmienił się - w stosunku do wcześniejszego zgrupowania (także odbyło się ono w Szczyrku) - skład zawodniczek.

 

Pierwszy etap sezonu reprezentacyjnego zakończył dwumecz Czeszkami. Polskie siatkarki pokonały 30 czerwca tę reprezentację 3:1 (25:14, 25:19, 25:19, 24:26), a dzień później 3:2 (17:25, 25:22, 25:17, 22:25, 15:13). Oba spotkania towarzyskie rozegrano w Wałbrzychu.

 

– Jestem bardzo zadowolony, że dziewczyny podjęły walkę, bardzo poważnie podeszły do tych spotkań, zresztą podobnie jak Czeszki. Było to dla nas święto – dodał.

 

Nawrocki przyznał, że ktoś patrząc z boku na listę zawodniczek, które zostały powołane do drużyny narodowej, może to ocenić jako przegląd kadr.

 

– Jednak nie ma tu ani jednej dziewczyny, która nie zasłużyła na powołanie – zapewnił.

 

 

Mecz towarzyskie w Łodzi mają zostać rozegrane 28 i 29 lipca.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie