Jacek Nawrocki: Szwajcaria to dla nas idealny przeciwnik

Siatkówka
Jacek Nawrocki: Szwajcaria to dla nas idealny przeciwnik
fot. Cyfrasport
Jacek Nawrocki jest przekonany, że Szwajcaria jest idealnym rywalem dla reprezentacji Polski.

Reprezentacja Polski siatkarek rozegra w Łodzi dwumecz ze Szwajcarią. - To jedna z niewielu drużyn w Europie, która trenuje od początku maja i próbuje odbudować swoją siatkówkę. Znamy ten zespół, bo widzieliśmy go na turnieju w Montreux. To idealny przeciwnik dla naszej reprezentacji - powiedział selekcjoner Jacek Nawrocki.

We wtorek polskie siatkarki zaprosiły na zgrupowanie do Szczyrku dziennikarzy. Podczas media day wraz z trenerem Nawrockim będą odpowiadać na wiele niewygodnych pytań

 

- To zawsze jest wyjątkowy dzień. Dziewczyny są jednak do tego przyzwyczajone, jak my wszyscy, więc myślę, że nie wpłynie to na proces treningowy, a będą to przyjemne chwile spędzone z dziennikarzami - skomentował selekcjoner reprezentacji Polski.

 

Trener Nawrocki nie zamierza iść w ślady Vitala Heynena, który zorganizował dla dziennikarzy siatkarskie gry i zabawy. Planuje przeprowadzić spotkanie z dziennikarzami w klasyczny sposób.

 

- My standardowo spróbujemy odpowiedzieć na wszystkie pytania, a gry i rozrywki pozostawimy wewnątrz zespołu - poinformował.

 

Biało-Czerwone mają za sobą dwumecz z reprezentacją Czech w Wałbrzychu. W obu spotkaniach okazały się lepsze wygrywając 3:0 (i przegrywając w dodatkowym secie) oraz 3:2. Okazję do zaprezentowania się otrzymały młode zawodniczki. Dla części z nich były to pierwsze kroki w seniorskiej kadrze.

 

Wróciły do gry! Kulisy dwumeczu Polska - Czechy

 

- Była to duża szansa dla tych dziewczyn. To prawda, że byłoby ciężko byłoby ją dać w normalnym sezonie z Ligą Narodów i innymi oficjalnymi rozgrywkami. Nasz sztab na pewno też postępowałby tak, by nie stracić punktów, więc stawiałby na zgrane i doświadczone zawodniczki - powiedział Nawrocki.

Selekcjoner jest zbudowany postawą młodych zawodniczek. - Dziewczyny podeszły do tych spotkań najlepiej jak można. Nie ukrywam, że praca wykonana na treningach była super. Zawodniczki pracują znakomicie i widać, że wiedzą czego chcą. Liczyłem na ich dobry występ i tak sobie wyobrażałem te mecze. Cieszę się, że mecze skończyły się zwycięstwami - podsumował.

 

Teraz Polki przygotowują się do kolejnych spotkań międzynarodowych. 28 i 29 zagrają z reprezentacją Szwajcarii.

 

- Szwajcarki są wielką niewiadomą. To jedna z niewielu drużyn w Europie, która trenuje od początku maja i próbuje odbudować swoją siatkówkę. Znamy ten zespół, bo widzieliśmy go na turnieju w Montreux. To idealny przeciwnik dla naszej reprezentacji - ocenił trener.

 

Kadrowiczki występujące w TAURON Lidze będą miały okazję wystąpić w rozgrywkach plażowych, które po raz pierwszy zostaną zorganizowane przed rozpoczęciem sezonu halowego.

 

- Ten pomysł budzi dużo kontrowersji, ale jest dobry na odradzanie się siatkówki po przerwie. Nie sądzę, by gra na plaży komukolwiek zaszkodziła - zakończył Nawrocki.

 

 

Cała rozmowa z trenerem Jackiem Nawrockim w załączonym materiale wideo.

CM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie