PGE Ekstraliga: Nowy termin meczu Stal Gorzów - Sparta Wrocław

Żużel
PGE Ekstraliga: Nowy termin meczu Stal Gorzów - Sparta Wrocław
fot.
Bartosz Zmarzlik (Stal Gorzów Wielkopolski).

Spotkanie 6. kolejki ekstraligi żużlowej pomiędzy Stalą Gorzów a Spartą Wrocław zostało przełożone na 28 lipca. Zmianie uległa także godzina rozpoczęcia niedzielnego meczu tej samej kolejki Unii Leszno z Falubazem Zielona Góra. Rozpocznie się on o godzinie 19:15.

Komunikat w tej sprawie opublikowała we wtorek Ekstraliga Żużlowa. Zgodnie z nim Moje Bermudy Stal Gorzów zmierzy się z Betardem Spartą Wrocław 28 lipca (wtorek), o godz. 19:30.

 

Jak poinformowała PAP Marta Karmelita z KS Stal Gorzów, klub z Gorzowa wystąpił do Ekstraligi o przełożenie spotkania ze Spartą bądź zmianę jego gospodarza z uwagi na nadal trwające prace związane z remontem rozdzielni elektrycznej, która uległa spaleniu podczas meczu z Włókniarzem Częstochowa.

 

Dodała, że decyzja ws. przerwanego meczu Stali z Włókniarzem ma zostać ogłoszona po czwartkowym posiedzeniu Komisji Orzekającej Ligi.

 

Klub z Gorzowa w zamieszczonym na swojej stronie komunikacie poinformował kilka dni temu, że „Straż Pożarna w protokole ze zdarzenia wskazała, że prawdopodobną przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej, co wyklucza udział osób trzecich”.

 

Oficjalne otwarcie 1. ligi żużlowej. Zespół Południa ponownie lepszy od Północy

 

Ponadto wskazano, że administratorem obiektu jest Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie, który dostarczył do klubu wszelkie dokumenty dotyczące stanu technicznego oraz aktualne badania, które wraz z opinią Straży Pożarnej zostały przekazane do Ekstraligi.

 

Do pożaru rozdzieli elektrycznej na stadionie im. Edwarda Jancarza doszło 3 lipca br., podczas meczu 4. kolejki między miejscową Stalą i Włókniarzem Częstochową. Z uwagi na awarię, sędzia przerwał zawody po 10. wyścigu, przy stanie 32:28.

 

Po 10. biegu na gorzowskim stadionie wystąpiły problemy z zasilaniem oświetlenia. Zgasła część reflektorów i przestały działać dmuchawy napełniające powietrzem bandy ochronne na łukach. Okazało się, że zapaliła się rozdzielnia prądu na stadionie. Musiała interweniować straż pożarna. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie