PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: Poznaliśmy terminarz rozgrywek na nowy sezon

Piłka ręczna
PGNiG Superliga piłkarzy ręcznych: Poznaliśmy terminarz rozgrywek na nowy sezon
fot. Cyfrasport
Sezon PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych rozpocznie się w pierwszy weekend września.

Superliga sp. z o.o. ogłosiła terminarz rozgrywek na nowy sezon ekstraklasy piłkarzy ręcznych. Tegoroczne zmagania rozpoczną się w pierwszy weekend września (5-6.09). Dokładne terminy i godziny poszczególnych spotkań zostaną podane na początku sierpnia.

W PGNiG Superlidze w przyszłym sezonie będzie wiele zmian w systemie rozgrywek. Rozegrana zostanie tylko runda zasadnicza, w systemie mecz i rewanż, po której będzie znany ostateczny układ tabeli, w tym mistrz Polski i spadkowicz do 1. ligi oraz zespół, który zagra w barażu o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej.

 

Ta zmiana ma pozwolić na rozegranie pełnego sezonu, również, gdyby sytuacja epidemiologiczna, związana z epidemią COVID-19, zmusiła Superligę do wstrzymania rozgrywek na kilka tygodni.

 

Zobacz też: Mistrz Polski zmienił nazwę i logo

 

Kolejną zmianą są terminy rozgrywania poszczególnych serii. W związku ze zmianami w europejskich rozgrywkach, które od sezonu 2020/2021 będą odbywały się we wtorki, środy i czwartki, prawie wszystkie serie ekstraklasy odbędą się w weekendy. Nowe terminy mają dać zespołom występującym w Lidze Mistrzów oraz Lidze Europejskiej możliwość odpowiedniego przygotowywania się do rywalizacji i odpoczynku w przeładowanym sezonie.

 

"Staraliśmy się w tym trudnym czasie wyważyć wszystkie za i przeciw pomiędzy interesami klubów, reprezentacji Polski oraz atrakcyjnością ligi dla kibiców. Ogromny wpływ na naszą decyzję miał też przeładowany do granic możliwości kalendarz oraz dbałość o zdrowie i komfort zawodników. Będziemy uważnie śledzić rozgrywki, ale naszym zdaniem już teraz można śmiało powiedzieć, że zapowiadają się one najatrakcyjniej od kilku sezonów" – powiedział Prezes Zarządu Superliga sp. z o.o. Marek Janicki.

 

Sezon 2020/2021 rozpocznie się w pierwszy weekend września, a każdy zespół rozegra 26 serii spotkań. Koniec pierwszej rundy zaplanowany jest na 13 grudnia. Po tym terminie przewidziana została przerwa świąteczna połączona z czasem na zgrupowania reprezentacji, przygotowującej się do udziału w styczniowych mistrzostwach świata. Drużyny wrócą do gry 6 lutego. Koniec sezonu zaplanowano na 22 maja, a w przypadku awansu polskiego zespołu do turnieju finałowego Ligi Europejskiej – na 5 czerwca.

 

Najważniejsze terminy PGNiG Superligi:

 

5–6 września 2020: rozpoczęcie rozgrywek
12–13 grudnia 2020: zakończenie rundy jesiennej
6 lutego 2021: początek rundy wiosennej
22 maja lub 5 czerwca 2021: ostatnia seria rozgrywek.

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze