Z ekstraklasy do III ligi! Wielki powrót do Polonii Warszawa ogłoszony

Piłka nożna
Z ekstraklasy do III ligi! Wielki powrót do Polonii Warszawa ogłoszony
fot. Cyfrasport
Jedyną bramkę w tym sezonie Łukasz Piątek strzelił w spotkaniu z Legią Warszawa.

Łukasz Piątek podpisał dwuletni kontrakt z Polonią Warszawa - ogłosiła oficjalna strona stołecznego klubu. Dla doświadczonego pomocnika jest to powrót do zespołu, którego jest wychowankiem.

- Bardzo nam zależało żeby przekonać Łukasza do przyjścia na K6. On wraca do domu - do Klubu, w którym się wychowywał i w którym zaczęła się jego trwająca wiele lat kariera. To również przykład do naśladowania dla młodych zawodników. Jestem przekonany, że jego doświadczenie zdobyte przez wiele lat gry na wysokim poziomie, będzie dla naszego zespołu bezcenne – skomentował na łamach oficjalnej strony Piotr Kosiorowski, dyrektor sportowy Polonii.

 

ZOBACZ TAKŻE: Superpuchar Polski: Poznaliśmy datę tegorocznej edycji

 

Zadowolony z pozyskania tak doświadczonego jest również szkoleniowiec Polonii, Wojciech Szymanek.

 

- Łukasz to fantastyczny profesjonalista, zna ten klub od podszewki. Ale przede wszystkim liczymy na jakość piłkarską, jaką wniesie do zespołu. Dodatkowo jego doświadczenie będzie bardzo ważne zarówno na boisku, jak i w szatni. Skorzystają na tym wszyscy, a w szczególności młodzi zawodnicy, którzy będą mogli na co dzień pracować z nim na treningach - przyznał Szymanek, który przed laty grał z Piątkiem w barwach Polonii.

 

 

34-latek debiutował w ekstraklasie w barwach Polonii w sezonie 2005/2006. Zawodnikiem stołecznego klubu był do 2013 roku, kiedy podpisał kontrakt z Zagłębiem Lubin. Cztery lata później przeniósł się do Niecieczy, gdzie występował w tamtejszym Bruk-Becie. Od 2018 roku grał w ŁKS Łódź. W trwającym jeszcze sezonie PKO BP Ekstraklasy rozegrał 22 gole, w których strzelił jednego gola.

 

 

Pochodzący z Warszawy środkowy pomocnik ma na swoim koncie 268 występów na najwyższym poziomie rozgrywkowym. Kolejne 90 dołożył występując na zapleczu ekstraklasy.

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie