Fortuna 1. Liga: Bezbramkowy remis w Niepołomicach. Stomil nadal zagrożony spadkiem

Piłka nożna
Fortuna 1. Liga: Bezbramkowy remis w Niepołomicach. Stomil nadal zagrożony spadkiem
Fot. Cyfra
Bez bramek w meczu Puszczy Niepołomice ze Stomilem Olsztyn.

W spotkaniu pomiędzy dwiema drużynami ze środka tabeli padł bezbramkowy remis. Podział punktów nie może satysfakcjonować zarówno Puszczy Niepołomice, jak i Stomilu Olsztyn. Sytuacja w tabeli obu zespołów nadal pozostaje kwestią otwartą.

W pierwszych czterdziestu pięciu minutach kibice nie zobaczyli goli. Momentami zaznaczała się przewaga gospodarzy, ale w przypadku kilku akcji zabrakło skutecznej finalizacji. Zarówno Stomil, jak i Puszcza miały rzuty wolne w pobliżu pola karnego przeciwników, jednak nie przysporzyły one zagrożenia rywalom. Wystarczy wspomnieć, że oba zespoły w pierwszej części gry oddały zaledwie po dwa strzały na bramkę rywala. 

 

Zobacz też: Legia chciała Sergiu Busa. Rumun wybrał ofertę słynnego klubu

 

Druga część gry również nie przynosiła zaskakujących zwrotów akcji. Trenerzy obu zespołów przeprowadzili zmiany, jednak nie dało to pożądanego efektu w postaci bramek. Jedni i drudzy przeprowadzali akcje na bramkę rywala, lecz bezskutecznie. 

 

 

Stomil nadal musi drżeć o utrzymanie. Ekipa z Warmii i Mazur zajmuje 12. miejsce w tabeli i ma tylko dwa punkty przewagi nad strefą spadkową. Z kolei Puszcza z 44 punktami plasuje się na 7. pozycji w ligowej stawce. W następnej kolejce Stomil zmierzy się u siebie z GKS-em Tychy, natomiast Puszcza zagra na wyjeździe z GKS-em Bełchatów. 

 

Puszcza Niepołomice 0-0 Stomil Olsztyn

 

Puszcza: Karol Niemczycki - Konrad Stępień,  Michał Czarny, Marcin Stefanik, Mateusz Bartków -  Maksymilian Sitek (89, Bartosz Żurek),  Longinus Uwakwe, Jakub Serafin, Hubert Tomalski, Bartłomiej Eizenchart (68, Michal Klec) - Marcin Orłowski.

Stomil: Michał Leszczyński -  Janusz Bucholc, Mateusz Bondarenko, Wiktor Biedrzycki,  Serafin Szota,  Jurich Carolina -  Sam van Huffel (68, Grzegorz Lech), Wojciech Hajda,  Jakub Tecław, Koki Hinokio - Szymon Sobczak.

MTu, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze