Kolejny przypadek koronawirusa w lidze szwajcarskiej

Piłka nożna
Kolejny przypadek koronawirusa w lidze szwajcarskiej
fot. PAP/EPA

Po kilku osobach zainfekowanych koronawirusem w FC Zurich, tym razem zakażonego zawodnika zgłosił Neuchatel Xamax. Nazwisko chorego piłkarza nie zostało ujawnione. W środę wieczorem ten klub ma zaplanowany mecz ligowy z FC Sion.

Drużyna ze Sionu ma już jedno spotkanie przełożone – właśnie z FC Zurich, a na kolejny zmiany w terminarzu brakuje miejsca. Sezon musi się skończyć 3 sierpnia, m.in. ze względu na wymagania UEFA, która chce rozpocząć nowe rozgrywki pucharowe.

 

W poprzednim tygodniu pojawiły się spekulacje, że nie uda się zakończyć rywalizacji w szwajcarskiej ekstraklasie na początku sierpnia. W FC Zurich zainfekowanych zostało dziewięć osób, w tym sześciu graczy. Wspomniane sobotnie spotkanie z FC Sion nie mogło się odbyć, zaś we wtorek przeciwko FC Basel – ze względu na kwarantannę podstawowych piłkarzy - wystąpili zawodnicy młodzieżowego zespołu z Zurychu. Przegrali w Bazylei 0:4.

 

W tabeli prowadzi FC St. Gallen – 59 pkt w 30 meczach, przed Young Boys Berno – 58 (30) i FC Basel – 55 (31). Na ostatniej, 10. pozycji plasuje się Nauchatel – 23 (30).

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie