MŚ 2022: Cztery mecze każdego dnia!

Piłka nożna
MŚ 2022: Cztery mecze każdego dnia!
Fot. PAP
Harmonogram turnieju w Katarze ogłosiła w środę FIFA.

Po cztery mecze każdego dnia w rundzie grupowej obejrzą kibice podczas piłkarskich mistrzostw świata w 2022 roku. Harmonogram turnieju w Katarze ogłosiła w środę FIFA.

Pierwsza faza rywalizacji odbędzie się od 21 listopada do 2 grudnia. Spotkania rozpoczynać się będą, według czasu GMT, o godz. 10.00, 13, 16 i 19. Różnica z Polską wynosi obecnie dwie godziny, z Katarem – trzy.

 

To oznacza, że najpóźniejszy mecz w Katarze zacznie się o 22 i – gdyby doszło do dogrywki, karnych itd. – zakończy po północy. W MŚ 2018 w Rosji codziennie były po trzy-cztery mecze. Cztery rozgrywano głównie w ostatniej kolejce.

 

 

Jak zaznaczono, stosunkowo nieduże odległości między stadionami sprawią, że fani będą mogli oglądać wiele meczów na żywo w 32-zespołowym turnieju. W kolejnej edycji mundialu, w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Meksyku w 2026 roku, wystąpi 48 drużyn.

 

FIFA podkreśliła, że większość drużyn dostanie trzy dni odpoczynku między meczami w grupach. Analizując daty 1/8 finału niektóre zespoły będą miały dwa dni odpoczynku. W ogóle nie będzie przerwy w terminarzu między rywalizacją grupową i w 1/8 finału.

 

ZOBACZ TAKŻE: Okienko transferowe w Anglii otwarte od końca lipca. 

 

Losowanie mundialu w Azji zaplanowano na koniec marca lub na początku kwietnia 2022, kiedy będzie znanych 30 z 32 finalistów. Spotkanie otwarcia odbędzie się w poniedziałek 21 listopada na 60-tysięcznym stadionie Al. Bayt w Al Chaur, a finał – w niedzielę 18 grudnia na 80-tysięcznym obiekcie Lusail Iconic Stadium.

 

MŚ 2022 nie zostaną rozegrane tradycyjnie w czerwcu i lipcu ze względu na upały w Zatoce Perskiej. Cała impreza potrwa 28 dni, podczas gry w Rosji aż 32. Chodzi o zminimalizowanie zakłócenia sezonu w ligach europejskich. Jeśli chodzi o przygotowania, poinformowano, że na stadionach zakończono 85 proc. wszystkich prac.

PAP, seb

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze