Jastrzębski Węgiel podpisał z siatkarzem kontrakt na... trzy miesiące

Siatkówka
Jastrzębski Węgiel podpisał z siatkarzem kontrakt na... trzy miesiące
fot. Cyfrasport
Stanisław Wawrzyńczyk (nr 3) w czasach gry w AZS Częstochowa.

Do drużyny Jastrzębskiego Węgla dołączył przyjmujący Stanisław Wawrzyńczyk. Klub popisał z 30-letnim zawodnikiem kontrakt na... trzy miesiące.

Konieczność pozyskania przez klub z kolejnego przyjmującego wynika z faktu, że Michał Gierżot otrzymał powołanie do młodzieżowej reprezentacji Polski i wraz z nią będzie przez całe lato przygotowywał się do występu w mistrzostwach Europy U–20, które zostaną rozegrane na przełomie września i października w Brnie.

 

Wawrzyńczyk ma więc pomóc drużynie w codziennych treningach, wystąpi w Letniej Grand Prix na piasku, a także będzie w zespole w początkowej fazie nowego sezonu w PlusLidze. Później zasili on szeregi drugoligowego klubu Czarni Rząśnia.

 

Jest decyzja CEV! Kolejny polski klub może zagrać w Lidze Mistrzów siatkarzy

 

– Staszek przychodzi do nas po wielu latach gry za granicą i zdobywania cennego doświadczenia na boiskach w Polsce, jak i Europie. Moje pierwsze wrażenia związane z osobą Staszka są takie, że jest niezwykle profesjonalny i świetnie operuje piłką. Jego obecność w składzie wniesie określoną wartość do naszych zajęć i pozwoli drużynie kontynuować treningi na wysokim poziomie – powiedział trener
jastrzębian Luke Reynolds.

 

Dotychczasowe kluby Wawrzyńczyka to: UKS Omega Gdynia (2002–06), GTS Stoczniowiec Gdańsk (2006–09), francuski Al Caudry VB (2009–10), Lotos Trefl Gdańsk (2010–11, zwycięstwo w I lidze), MUKS Joker Piła (2011–12), UMKS Kęczanin Kęty (2012–13), austriacki SK Posojilnica Aich/Dob (2013–15), AZS Częstochowa (2015–17, 46 meczów w PlusLidze), słowacki VK Ekonom SPU Nitra (2017–18), czeski VO Przybram (2018–19), rumuński SCMU Krajowa (2019–20).

 

– Nie miałem w planach na ten sezon grania w profesjonalnym klubie, ponieważ zdecydowałem, że chcę się poświęcić rodzinie i być przy niej. Od stycznia tego roku jestem tatą i to był jeden z powodów mojej decyzji. Gdy otrzymałem krótkoterminową ofertę z klubu z Jastrzębia, był to swego rodzaju kompromis w decyzji, którą podjąłem, ponieważ mogę profesjonalnie grać w siatkówkę, a te trzy miesiące nie zaburzą mocno moich planów bycia przy najbliższych. Cieszę się, że dołączyłem do zespołu Jastrzębskiego Węgla, będę mógł sprawdzić się w tej grupie i dołożyć przez ten okres swoją cegiełkę do końcowych sukcesów w tym sezonie – stwierdził Stanisław Wawrzyńczyk.

RM, Polsat Sport, jastrzebskiwegiel.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie