Asseco Resovia Rzeszów od sierpnia ruszy ze sprzedażą karnetów

Siatkówka
Asseco Resovia Rzeszów od sierpnia ruszy ze sprzedażą karnetów
fot. Cyfrasport
Asseco Resovia Rzeszów od sierpnia ruszy ze sprzedażą karnetów.

Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów rozpoczęli w poniedziałek przygotowania do nowego sezonu, który ruszy 12 września. Wówczas zespół trenera Alberto Giulianiego zmierzy się na Podpromiu z Treflem Gdańsk. Zgodnie z wytycznymi na hali będą mogli przebywać kibice, ale tylko 50 procent pojemności obiektu.

- Na naszej hali na meczach dostępnych będzie około 2150 miejsc. Początkiem sierpnia można się spodziewać komunikatu w którym poinformujemy o zasadach zakupu karnetów i dokładnej liczby kibiców, których będziemy mogli wpuścić – mówił Piotr Maciąg, prezes Asseco Resovii.

 

Przez ostatnie lata rzeszowski klub sprzedawał około trzech tysięcy karnetów. Tym razem o takiej liczbie nie może być mowy, podobnie jak przypisanie kibiców do swoich miejsc, które mieli zarezerwowane od lat.

 

- Wydaje się że nie będzie możliwa sprzedaż na takich zasadach, że każdy będzie miał prawo do swoje miejsca z poprzedniego sezonu, gdy posiadał karnet. W związku z możliwością wypełnienia hali w połowie, musimy wprowadzić zgodnie z wytycznymi które się pojawiły, ustawienie miejsc w tzw. „szachownicę” (co drugie miejsce wyłączone z sprzedaży – przyp. red.). Tak jak już wspomniałem, początkiem sierpnia system sprzedaży będzie gotowy i pojawią się też już pełne informacje – dodał prezes Asseco Resovii, który nie chciał zdradzić cen karnetów czy biletów na mecze sezonu 2020/2021.

 

Zobacz także: Prezes Asseco Resovii: Nasz cel jest bardzo prosty

 

"Co do cen nie mogę jeszcze podać konkretów"

 

- Będziemy mieć na uwadze, że Covid-19 spowodował nie tylko w klubach, firmach ale też u naszych sympatyków pewne problemy, ale co do cen nie mogę jeszcze podać konkretów. Pracujemy nad tym – zapewnił.

 

Resoviacy ze względu na remont oświetlenia w hali na Podpromiu trenują w V LO w Rzeszowie.

 

– Trwa wymiana oświetlenia i liczymy, że początkiem sierpnia Podpromie będzie już dostępne – stwierdził Maciąg i dodał. - Na ten moment nie ma jeszcze konkretów na temat grania meczów sparingowych w Rzeszowie. Na pewno będziemy je rozgrywać, ale nie jestem teraz w stanie powiedzieć, czy będą one w hali na Podpromiu. Wstępny plan już mamy, a gry kontrolne zaczniemy w drugiej połowie sierpnia – podsumował prezes Asseco Resovii, która zagra m.in. w na turniejach w Nysie i Krośnie. Ekipa z Rzeszowa weźmie też udział w rozgrywkach PreZero Grand Prix w Krakowie.

AgB, plusliga.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze