Co Mateusz Gamrot chciał zrobić Normanowi Parke'owi? Kulisy KSW 53

Sporty walki
Co Mateusz Gamrot chciał zrobić Normanowi Parke'owi? Kulisy KSW 53
fot. Polsat Sport
Co Mateusz Gamrot chciał zrobić Normanowi Parke'owi? Kulisy KSW 53

Po ponad półrocznej przerwie wróciła organizacja KSW. Gala oznaczona numerem "53" była zdaniem wielu jedną z najlepszych pod względem sportowym. Kamera Polsatu Sport zajrzała za kulisy całego wydarzenia.

Organizacja KSW w przeszłości organizowała już gale w kameralnych warunkach. Warto przypomnieć, że pierwsze wydarzenia odbywały się w restauracji "Champions". Dodatkowo w 2017 roku oglądaliśmy KSW 38: Live in studio. Z reguły jednak imprezy pod szyldem organizacji Martina Lewandowskiego i Macieja Kawulskiego kojarzą się z rozmachem, dużymi obiektami i trybunami wypełnionymi po brzegi. Oczywiście pandemia koronawirusa pokrzyżowała plany federacji i gala KSW 53 musiała się odbyć w studiu.

 

Kamera Polsatu Sport weszła za kulisy tego wydarzenia, pokazując m.in. zachowanie środków bezpieczeństwa i higieny, ale także szatnie zawodników, przygotowania do walk czy też to co działo się po pojedynkach.

 

Zobacz także: KSW 53: Łzy Parke'a w drodze do szatni. Gamrot skarcił go na oczach wszystkich (WIDEO)

 

Mateusz Gamrot (16-0, 1 NC, 5 KO, 4 SUB) w walce wieczoru rozbił Normana Parke'a (28-7-1, 1 NC, 4 KO, 12 SUB). "Gamer" przyznał po starciu, że przez 6 tygodni trenował w dużej mierze zejście do parteru, w którym "skrętówką" chciał poddać rywala. Zajrzeliśmy do sali rozgrzewkowej przed tym pojedynkiem. Tam poznaniak dużo czasu poświęcał na właśnie tę akcję, cały czas wykonując ją na partnerach z narożnika. Ostatecznie okazało się, że świetnie czuje się w stójce i to właśnie tam wykończy rywala.

 

Martina Lewandowskiego spytaliśmy, czy organizacja nie będzie chciała szukać wyspy gdzieś w Europie, by śladem UFC w takich warunkach zorganizować kolejne wydarzenia. - Jest mi znane kilka takich miejsc w Europie, ale wiem też, że byłoby to dość problematyczne - powiedział współwłaściciel KSW.

 

Dodatkowo zarejestrowaliśmy reakcje narzeczonej Marcina Wrzoska (14-7, 5 KO, 3 SUB), Anity Bekus (3-1, 2 KO) na jego walkę. - To dla niej zawsze duży stres. Nawet nie próbujcie z nią rozmawiać - stwierdziła ich klubowa koleżanka, Karolina Kowalkiewicz (12-6, 1 KO, 2 SUB).

 

Zobacz także: Mateusz Gamrot w UFC? Jan Błachowicz nie ma wątpliwości, na co go stać

 

Zawodników MMA spytaliśmy o ich podejście do zachowania Normana Parke'a, który nie zrobił wagi. - To jest nie fair - skomentował sytuację nowy nabytek organizacji KSW Izu Ugonoh. Jan Błachowicz (26-8, 7 KO, 9 SUB) zaś odniósł się do przyszłości Gamrota, twierdząc, że z tak mocną "psychą" może osiągnąć w tym sporcie wszystko.

 

 

To i wiele więcej zakulisowych smaczków z gali KSW 53 w załączonym materiale wideo.

Igor Marczak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Puncher Extra Time 31.10

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie