Grand Prix Hiszpanii - lepiej późno niż wcale

Moto
Grand Prix Hiszpanii - lepiej późno niż wcale
fot. PAP
Grand Prix Hiszpanii - lepiej późno, niż wcale

W długiej historii MotoGP, tak późnego startu sezonu jeszcze nie było. Niestety światowa pandemia nie oszczędziła padoku najszybszych motocyklistów świata. Nie zmienia to jednak nastawienia zawodników, którzy mieli w środę dwie sesje testowe, by przygotować się do weekendowego ścigania w Jerez.

Po zdobyciu szóstego tytułu mistrzowskiego w MotoGP, Marc Marquez myśli tylko o jednym, czyli zdobyciu siódmego tytułu i wyrównaniu osiągnięć Valentino Rossiego. Biorąc pod uwagę, że jest w pełni sprawny i wraz z HRC znaleźli rozwiązanie problemów z testów, 9 tytuł może być w zasięgu Marqueza.

 
Podczas przerwy w ściganiu doszło do wielu roszad w ekipach, o który należy wspomnieć. Alex Marquez w 2021 roku będzie startował na Hondzie, ale w ekipie LCR. Cal Crutchlow kończy przygodę z Hondą i szuka pracy. Na miejsce Alexa zwerbowany został z KTMa - Pol Espargaro. Młodszy z braci, mistrz świata Moto2 jest odwiecznym rywalem Marca Marqueza i niewątpliwie ten duet może namieszać od sezonu 2021. Głośno mówi się o Aprilli i Ducati. Obaj włoscy producenci cierpią na brak zawodników. W Aprilli po zawieszeniu Iannone przez WADA, w tym sezonie będzie ścigał się Bradley Smith, ale w 2021 prawdopodobny jest angaż Cala Crutchlowa. W Ducati natomiast, tak Petrucci, jaki i Dovi są bez kontraktu. O ile Petrucci znalazł miejsce w KTM Tech3, o tyle Dovi, wciąż borykający się z kontuzją odniesioną na motocrossie, nie może znaleźć wspólnego języka z fabryką z Borgo Panigale. Czy to koniec kariery włocha z Forli, czy jednak będzie towarzyszył Jackowi Millerowi w kolejnym roku. 
 
Wciąż czekamy na seniora w stawce, czyli podpisanie kontraktu przez Valentino Rossiego z Petronas Yamaha. Pozostały już tylko szczegóły do przedyskutowania i nowy kontrakt „Doktora” wydaje się być tylko formalnością.
 
Niewątpliwie sprawy kontraktowe zdominowały ostatnie miesiące bez ścigania. Teraz pora na najważniejsze - wymianę argumentów w Jerez. 
 
Czeka nas koszmarnie gorący weekend. Już w środę temperatura asfaltu oscylowała wokół 60 stopni, a temperatura powietrza przekraczała czterdzieści kresek. 
 
Jaki to będzie miało wpływ na zawodników, opony i motocykle przekonamy się w najbliższą niedzielę.
 
Już w piątek od 9.00 zapraszamy na Polsatsport.pl. W sekcji video znajdziecie wprowadzenie do weekendu wyścigowego, czyli Magazyn MotoGP.
Grzegorz Jędrzejewski, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze