Marcus Rashford otrzyma doktorat honorowy

Piłka nożna
Marcus Rashford otrzyma doktorat honorowy
fot. PAP/EPA
Marcus Rashford (w środku) w towarzystwie Bruno Fernandesa i Paula Pogby.

Mający zaledwie 22 lata angielski piłkarz Marcus Rashford zostanie najmłodszą osobą, która otrzyma doktorat honorowy Uniwersytetu w Manchesterze – poinformowały miejscowe media. Doceniono go za akcję pomocy potrzebującym dzieciom.

Jak podkreślono, młody napastnik Manchesteru United dołączy do wielkich postaci tego klubu – Alexa Fergusona i Bobby'ego Charltona, którzy zostali uhonorowani przez tamtejszy uniwersytet.

 

- To ogromny zaszczyt, patrząc również na to, kto wcześnie dostał ten tytuł. To niezwykle ważne wyróżnienie dla mnie i mojej rodziny. To również docenienie drogi, którą podążam. Wiem, że jeszcze długo potrwa, zanim uda się wyeliminować ubóstwo dzieci w naszym kraju – stwierdził Rashford.

 

ZOBACZ TAKŻE: Klopp mógł prowadzić Manchester United. Niemiec nie trafił na Old Trafford przez...

 

Piłkarz nie tylko prowadził akcję pomocy dla potrzebujących, ale też nakłonił brytyjski rząd do zmian w sprawie finansowania posiłków dla najuboższych dzieci. Dzięki jego inicjatywie w wakacje ciepły posiłek ma zapewniony 1,3 mln dzieci. Rashford pomógł także zebrać około 20 milionów funtów (25,2 mln dolarów), wspólnie z organizacją charytatywną.

 

Menedżer United Ole Gunnar Solskjaer przyznał, że jest dumny z Rashforda i opisał go jako „wspaniałego człowieka”. - Troszczy się o innych bardziej niż o siebie. Jestem z niego bardzo dumny i mam nadzieję, że zachowa swoją osobowość i dalej taki będzie – powiedział trener.

 

W tabeli ligi angielskiej Manchester United zajmuje piąte miejsce. W czwartek zagra na wyjeździe z Crystal Palace. Tytuł mistrzowski ma już zapewniony Liverpool.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze