MP w tenisie. Wyłoniono ćwierćfinalistów i ćwierćfinalistki. Była sensacja

Porażka Huberta hurkacza w drugiej rundzie to największa sensacja 94. mistrzostw Polski w tenisie. Większej już nie będzie

Hubert Hurkacz odpadł już w drugiej rundzie rozgrywanych w Bytomiu 94. mistrzostw Polski w tenisie. Pokonał go siedemnastoletni Maks Kaśnikowski. Mistrz Polski juniorów wygrał z 29. zawodnikiem światowego rankingu 7:5, 5:7, 6:3 i awansował do ćwierćfinału. To na razie największa sensacja tego turnieju, a większej już nie będzie, bo w pozostałych parach faworyci są, ale nie tak zdecydowani. Z rywalizacji pań w czwartek odpadły dwie rozstawione zawodniczki oraz mistrzyni Polski juniorek.

Już po pierwszym meczu turnieju na kortach Górnika Bytom wiadomo było, że Hurkacz nie przyleciał do Polski w najlepszej dyspozycji. Od miesięcy nie grał na mączce, jego problemy z przyzwyczajeniem się do tej nawierzchni widać było gołym okiem podczas rywalizacji z wicemistrzem Polski juniorów Jaszą Szajrychem. 29. tenisista rankingu ATP wymęczył awans do drugiej rundy, ale starcie z juniorskim mistrzem mistrzem tylko potwierdziło opinię, że Hurkacz szczytu formy nie wypracował. I trudno się temu dziwić, po pierwsze nie miał ku temu warunków, po drugie licząc na wznowienie rozgrywek ATP, czołowi tenisiści szykują ją na późniejszy okres. Tak czy inaczej porażkę wrocławianina już w drugim meczu MP uznać należy za ogromną niespodziankę.

Hurkacz jest jedynym rozstawionym tenisistą, który w czwartek pożegnał się z turniejem. Bez problemu do ćwierćfinału awansowali grający z "dwójką" Kamil Majchrzak, który Mateuszowi Terczyńskiemu oddał zaledwie dwa gemy, oraz numer 3 zawodów Kacper Żuk, który w dwóch setach pokonał Kamila Gajewskiego. Jedynymi nierozstawionymi w tenisistami w najlepszej ósemce są sprawca sensacji Kaśnikowski i Piotr Gryńkowski. Ci zawodnicy zagrają przeciwko sobie o półfinał.

W rywalizacji pań sensacji nie było, ale można mówić o niespodziankach, bo w drugiej rundzie odpadły dwie rozstawione zawodniczki. Grająca z "szóstką" Stefania Rogozińska-Dzik uległa Weronice Weronika Falkowskiej w dwóch setach, a turniejową "ósemkę" Martynę Kubkę, po zacięstym, trzysetowym meczu wyeliminowała Joanna Zawadzka. Świeżo upieczona mistrzyni Polski juniorek Rozalia Gruszczyńska nie poszła w ślady Kaśnikowskiego. W dwóch setach pokonała ją rozstawiona z numerem 5 Anastasiya Shoshyna.

Transmisje piątkowych meczów Mp w tenisie w Polsacie Sport i Polsacie Sport Extra.