Serie A: Wojciech Szczęsny uratował Juventus. Dwie kapitalne interwencje w końcówce meczu (WIDEO)

Wojciech Szczęsny został bohaterem Juventusu mimo, że lider Serie A nie zdołał odnieść zwycięstwa, a Polak aż trzykrotnie wyjmował piłkę z siatki. Tym razem drużyna z Turynu, ze Szczęsny w bramce, zremisowała na wyjeździe z Sassuolo 3:3, choć prowadziła już 2:0. Mimo, że nasz bramkarz aż trzy razy został pokonany, był jednym z bohaterów spotkania. Reprezentant Polski zwłaszcza w końcówce meczu popisał się dwiema świetnymi interwencjami.

Środowe starcie 33. kolejki rozpoczęło się znakomicie dla ekipy z Turynu, którzy już w 12. minucie prowadzili 2:0 po golach Danilo i Gonzalo Higuaina. Ósme w tabeli Sassuolo potrafiło jednak odpowiedzieć aż trzema trafieniami. Jeszcze w pierwszej połowie Szczęsnego pokonał strzałem z bliska w tzw. okienko Filip Djuricić, a na początku drugiej połowy - Domenico Berardi precyzyjnym strzałem z rzutu wolnego oraz Francesco Caputo z bliska.

Obrońców mistrzowskiego tytułu stać było tylko na uratowanie remisu - w 64. minucie wynik na 3:3 ustalił Alex Sandro. W końcówce Juventus od porażki uratował bramkarz reprezentacji Polski. Najpierw Szczęsny w 84. minucie zatrzymał strzał Hameda Juniora Traore po kapitalnej zespołowej akcji. W tej samej sytuacji piłkę z linii bramkowej po uderzeniu Jeremiego Bogi wybił Sandro, który wyręczył 30-letniego Polaka.

Z kolei już w doliczonym czasie gry Szczęsny zatrzymał strzał z dystansu Mehdiego Bourabi. W 93. minucie uderzenie Marokańczyka były bramkarz Arsenalu przeniósł nad poprzeczką bramki.

To trzeci z rzędu mecz drużyny Szczęsnego bez wygranej. W poprzednich kolejkach Juventus przegrał z Milanem 2:4 i zremisował z Atalantą Bergamo 2:2. Mimo słabszych ostatnio wyników "Stara Dama" (77 pkt) pozostaje zdecydowanym faworytem walki o mistrzostwo, które byłoby dla niej dziewiątym z rzędu.

Mecze Serie A można oglądać na kanałach Eleven Sports.