Zuzanna Górecka: Mój charakter nie pozwala mi na siedzenie na ławce cały sezon

Siatkówka
Zuzanna Górecka: Mój charakter nie pozwala mi na siedzenie na ławce cały sezon
Fot. PAP
Zuzanna Górecka wzmacnia swoją pozycję w drużynie narodowej.

- Mam teraz trochę inne zadania na boisku. Wcześniejsze moje występy były typowo zadaniowe, przez co były trudniejsze, ale też mi się podobały - mówiła przyjmująca reprezentacji Polski Zuzanna Górecka.

Trwające zgrupowanie jest pierwszym, podczas którego Górecka wywalczyła sobie miejsce w pierwszym składzie. Przyjmująca Grot Budowlanych Łódź nie kryła zadowolenia z tego faktu:

 

- Gra w pierwszym składzie to fajne wyróżnienie. Każda z nas do tego dąży. Dobrze czułam się w swojej roli, będę chciała utrzymać pozycję - mówiła zawodniczka. 

 

Zobacz też: Julia Nowicka: Więcej wyciągniemy z meczów 3:2, niż szybkich 3:0

 

Młoda siatkarka krótko również krótko podsumowała ostatnie mecze reprezentacji Polski z Czechami. Oba starcia wygrały Polki - pierwsze 3:1, drugie 3:2. 

 

- W pierwszym meczu byłyśmy bardzo skoncentrowane, a do tego wyszłyśmy w optymalnym składzie. Natomiast w drugim meczu więcej zawodniczek dostało szansę i wkradło się trochę chaosu, ale udało się wyciągnąć korzystny wynik. Pod koniec drugiego meczu zaczęłyśmy dobrze grać na siatce i poprawiłyśmy przyjęcie. To był dobry sprawdzian dla naszej młodej drużyny - zaznaczyła.

 

Zgrupowanie opuściła Magdalena Stysiak, która rozpoczyna nowy sezon w lidze włoskiej. Górecka stwierdziła, że w zespole już tęsknią za koleżanką. 

 

- Wiadomo z Magdą zawsze jest wesoło. Zdajemy sobie sprawę, że Magda zaczęła sezon. Tęsknimy za nią, ale staramy się utrzymać dobrą atmosferę - podkreśliła

 

Najbliższy sezon Górecka rozpocznie w barwach Grot Budowlanych Łódź. Jako przyczynę powrotu do polskiej ligi siatkarka podaje brak regularnej gry we Włoszech. 

 

- W Novarze zabrakło mi grania. Uznałam, że nie było sensu siedzieć na ławce. Nie ukrywam, że chciałabym kiedyś ponownie wyjechać do Włoch. Wiedziałam, że będzie ciężko i że grania będzie mało. Ale moja głowa nie pozwala mi bym wytrzymała kolejny sezon w kwadracie - powiedziała przyjmująca reprezentacji Polski. 

 

Całość w poniższym materiale wideo.

 

MTu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie