Runowski - Rutkowski: Wyniki i skróty walk Babilon Fight Night

Sporty walki
Runowski - Rutkowski: Wyniki i skróty walk Babilon Fight Night
fot. Polsat Sport

W walce wieczoru gali Babilon Fight Night Boks i MMA Daniel Rutkowski sprawił wiele problemów doświadczonemu w formule bokserskiej Przemysławowi Runowskiemu. Temu drugiemu udało się uratować zwycięstwo i dopisał do swojego rekordu kolejny skalp. Wcześniej wiele wmocji wzbudziła walka Jana Lodzika (3-0, 1 KO), który po kapitalnym pojedynku zwyciężył nad Patrykiem Trochimiakiem (1-1). Zobaczcie wyniki i skróty walk.

Karta walk:

 

70 kg: Przemysław Runowski (19-1, 4 KO) pokonał Daniela Rutkowskiego (MMA 10-2) decyzją sędziego.
82 kg: Łukasz Stanioch (3-0, 1 KO) pokonał Adriana Błeszyńskiego (0-3) nokautem w drugiej rundzie.
63 kg: Jan Lodzik (3-0, 1 KO) pokonał Patryka Trochimiaka (1-1) decyzją sędziego.
76 kg: Tomasz Turkowski (6-0, 6 KO) pokonał Wojciecha Roję (2-2, 2 KO) poprzez nokaut w drugiej rundzie.

 

Walki amatorskie:

 

91 kg: Konrad Kaczmarkiewicz pokonał Kamila Ślendaka decyzją sędziego.
83 kg: Sebastian Wiktorzak pokonał Kamila Lamczyka decyzją sędziego.

 

 

W załączonych materiałach wideo skróty walk.

AŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
Zapis relacji
Relacja zakończona

To już wszystko na dziś! Dziękujemy za śledzenie relacji na żywo i zapraszamy na kolejne! Redakcja Polsatsport.pl życzy Państwu dobrej nocy! Spokojnej przede wszystkim.

Runowski zrehabilituje się na kolejnej gali?

Zabrakło dominacji.

Nie mogło być inaczej.

A oto skrót walki wieczoru.

Zapraszamy również do aktywowania powiadomień, by być na bieżąco z najważniejszymi informacjami ze świata sportu.

Jeszcze bliżej sportu, czyli powiadomienia push w PolsatSport.pl

Śledzenie ulubionych rozgrywek oraz monitorowanie bieżących informacji ze świata sportu jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczą dwa kliknięcia i już nic cię nie ominie! Dzięki powiadomieniom push w portalu PolsatSport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej już nigdy nie przegapisz tego, co ważne w sporcie - w tym błyskawicznych informacji na temat wyników oraz skrótów walk hitowej gali KSW 53.

Niewiele osób typowałoby taki przebieg walki wieczoru. Niewiele wskazywało, by Rutkowski miał sprawić tyle problemów Runowskiemu.

Tak Łukasz Stanioch skomentował wygraną z Adrianem Błeszyńskim.

Przemysław Runowski vs Daniel Rutkowski

Zobaczyliśmy naprawdę emocjonującą walkę, w której trakcie Runowski nie mógł momentami znaleźć sposobu na ambitnie walczącego Rutkowskiego. "Rutek" pokazał pazur i nieznacznie przegrał na punkty (57-58).

Przemysław Runowski vs Daniel Rutkowski

Przed nami ostatnia runda!

Przemysław Runowski vs Daniel Rutkowski

"Jesteśmy zadziwieni Danielem Rutkowskim, który momentami walczy jak równy z równym, a czwartej i piątej rundy raczej na pewno nie przegrał" - tak skomentował dotychczasowy przebieg Krzysztof Kosedowski.

Przemysław Runowski vs Daniel Rutkowski

Bawi się tą walką "Rutek". Kto by się spodziewał, że sprawi tyle problemów doświadczonemu Runowskiemu?

Przemysław Runowski vs Daniel Rutkowski

Kolejna doba runda w wykonaniu "Rutka". Wyprowadził naprawdę wiele ciosów i trudna zdecydować, który z nich był w tej partii lepszy...

Przemysław Runowski vs Daniel Rutkowski

Dwa razy mocno trafił Rutkowski i w pewnym momencie zachwiał rywalem. Runowski odpowiadał, jednak odporność "Rutka" na ciosy jest godna podziwu. Za chwilę trzecia runda!

Przemysław Runowski vs Daniel Rutkowski

Pierwsza runda na konto Runowskiego, jednak zabrakło wyraźnej dominacji. Bokser był stroną przeważająco, ale chyba za bardzo badał przeciwnika.

"Ares" walczył dzielnie, ale nie dał rady bardziej doświadczonemu w boksie Staniochowi.

Czy właśnie to przesądziło o końcowym rezultacie?

W tej walce działo się naprawdę wiele!

Oby tak dalej!

Runowski jest pewny siebie.

Przemysław Runowski: Myślę już o innych walkach. Tu muszę wyjść i zrobić swoje

Przemysław Runowski (18-1) podczas gali Babilon Fight Night zmierzy się z zawodnikiem mieszanych sztuk walki Danielem Rutkowskim (10-2). Pięściarz nie ukrywa, że będzie to jedynie przystanek w jego karierze. - Przerabialiśmy podczas treningów rzeczy, które przydadzą nam się później. Myślimy już o innych walkach.

Za chwilę walka wieczoru między Danielem Rutkowskim a Przemysławem Runowskim. Kto zwycięży?

Daniel Rutkowski - Przemysław Runowski: Jak typują zawodnicy?

Organizatorem wydarzenia jest Babilon Promotions. Pojedynkiem wieczoru będzie starcie pięściarza Przemysława Runowskiego z zawodnikiem MMA Danielem Rutkowskim. Walka odbędzie się w formule bokserskiej. Początkowo przeciwnikiem Runowskiego miał być Krzysztof Gutowski, jednak z udziału w pojedynku wykluczyła go kontuzja. - Przerabialiśmy podczas treningów rzeczy, które przydadzą nam się później.

Łukasz Stanioch vs Adrian Błeszyński

Bez niespodzianki w pierwszej walce boksera z zawodnikiem MMA. Błeszyński zaczął ambitnie, a każdy jego celny cios był fetowany przez ludzi zgromadzonych wokół ringu. W drugiej rundzie Stanioch trafił i na jego konto wpadł pierwszy nokdaun. Chwilę później "Ares" przyklęknął po raz drugi i był już w prawdziwych tarapatach. Stanioch poczuł krew i nie odpuścił - zasypał przeciwnika gradem ciosów i sędzia przerwał walkę.

W przedostatniej walce Babilon Fight Night Boks i MMA Łukasz Stanioch wypróbuje bokserskie umiejętności Adriana Błeszyńskiego.

Tak wyglądał pojedynek Tomasza Turkowskiego i Wojciecha Roja.

Przed nami dwa ostatnie pojedynki tej gali!

Jan Lodzik vs Patryk Trochimiak

Za nami bezsprzecznie najlepsza walka, jaką do tej pory mogliśmy obserwować w Radomiu! Świetnie zaczął Lodzik, który wyprowadzał więcej celnych ciosów, choć Trochimiak również trafił parę razy. Druga partia była bardzo wyrównana, ale przewagę po raz kolejny miał Lodzik. W trzeciej rundzie ostatni z wymienionych mocno trafił prawym sierpem, ale Trochimiak ustał i po chwili sam dosięgnął rywala mocnym ciosem.

 

Z biegiem walki inicjatywę przejął walczący w czerwonych spodenkach Trochimiak, choć Lodzik próbował ustrzelić go jednym z mocnych ciosów. Tych było sporo, walka była czysta i toczona w naprawdę wysokim tempie. To mogło się podobać! Ostatecznie sędzia orzekł zwycięstwo Lodzika (58-56), choć Trochimiak pokazał się z bardzo dobrej strony.

W kolejnym pojedynku Jan Lodzik zmierzy się z Patrykiem Tochimiakiem.

Zapraszamy do pobrania aplikacji mobilnej Polsatu Sport, by być na bieżąco z wszystkimi najważniejszymi informacjami ze świata sport.

Pobierz aplikację Polsat Sport i bądź na bieżąco!

Pobierz aplikację Polsat Sport na swój telefon lub tablet i bądź na bieżąco z wydarzeniami sportowymi z całego świata. Wybierz sport, który Cię interesuje. Dodaj do Ulubionych wybranych sportowców, dyscypliny oraz zespoły i otrzymuj powiadomienia. Z nami zdążysz na każdy mecz! Ustaw przypomnienie przed planowaną transmisją i oglądaj spotkania na sportowych antenach telewizji Polsat.

Tomasz Turkowski vs Wojciech Roj

Koniec! Po 23 sekundach drugiej rundy Turkowski wyprowadził bardzo szybką kombinację, zakończoną ciosem na wątrobę. Roj nie był w stanie kontynuować walki i po odliczaniu sędzia orzekł zwycięstwo przez nokaut Turkowskiego.

Z Tomaszem Turkowskim porozmawialiśmy jeszcze przed samym wydarzeniem.

Tomasz Turkowski zaskoczy Europę? "To na pewno będzie coś innego"

Może pierwszy raz powalczę na dystansie sześciu rund... Wcześniej miałem "szóstki", ale kończyłem walki z pierwszej rundzie - powiedział Tomasz Turkowski, który wystąpi na piątkowej gali Babilon Fight Night. Artur Łukaszewski: Pięć ostatnich walk wygrałeś przed czasem. Czy to motywuje cię do kolejnego zwycięstwa przed czasem? Czy to dodatkowa presja?

Noszący przydomek "Cowboy" Turkowski podjechał do studia na koniu. Efektowne obrazki można więc zobaczyć już przed walką.

W pierwszej zawodowej walce rozpiski gali Babilon Fight Night Boks i MMA Tomasz Turkowski zmierzy się z Wojciechem Rojem. Pojedynek został zakontraktowany w kategorii do 76 kg.

Kamil Ślendak vs Konrad Kaczmarkiewicz

W drugim amatorskim pojedynku lepszy okazał się Kaczmarkiewicz. Również na pełnym dystansie.

Kamil Ślendak vs Konrad Kaczmarkiewicz

W drugiej walce zakontraktowanej do 91 kg Kamil Ślendak zmierzy się z Konradek Kaczmarkiewiczem.

Zachęcamy do aktywowania powiadomień, by błyskawicznie otrzymywać najciekawsze informacje ze świata sportu!

Jeszcze bliżej sportu, czyli powiadomienia push w PolsatSport.pl

Śledzenie ulubionych rozgrywek oraz monitorowanie bieżących informacji ze świata sportu jeszcze nigdy nie było tak proste. Wystarczą dwa kliknięcia i już nic cię nie ominie! Dzięki powiadomieniom push w portalu PolsatSport.pl oraz w naszej aplikacji mobilnej już nigdy nie przegapisz tego, co ważne w sporcie - w tym błyskawicznych informacji na temat wyników oraz skrótów walk hitowej gali KSW 53.

Sebastian Wiktorzak vs Kamil Lamczyk

Mimo formuły olimpijskiej, pierwsza walka była niezwykle emocjonująca. Lepiej w pojedynek wszedł Wiktorzak, któremu udało się trafić lewym sierpowym. W drugiej rundzie do głosu zaczął dochodzić Lamczyk, nie zważając na mocne lewe proste w wykonaniu rywala. Na pełnym dystansie trzech partii lepszy okazał się pierwszy z wymienionych.

Już za moment pierwszy pojedynek dzisiejszej rozpiski! W kategorii do 81 kg reprezentant Stali Rzeszów Kamil Lamczyk zmierzy się z zawodnikiem AM Boxing Sebastianem Wiktorzakiem.

Czy któryś z przedstawicieli wszechstylowej walki wręcz da radę w konfrontacji z pięściarzami? Z wywiadów przed galą wiemy, że swojej walki nie może doczekać się już Rutkowski.

W studiu swój debiut ekspercki dla Polsatu Sport zaliczy dzisiaj Przemysław Saleta.

Na początek obejrzymy jednak dwa pojedynki formule olimpijskiej. Na inaugurację rękawice skrzyżują Sebastian Wiktorzak i Kamil Lamczyk, a później między liny wejdą Konrad Kaczmarkiewicz i Kamil Ślendak.

Nietypowa nazwa dzisiejszego wydarzenia jest spowodowana faktem, że w formule bokserskiej swoje umiejętności zaprezentuje dwóch zawodników kojarzonych głównie z MMA. Będą to Adrian "Ares" Błeszyński oraz Daniel "Rutek" Rutkowski.

Witamy serdecznie w relacji z gali Babilon Fight Night Boks i MMA!

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie