Emanuele Birarelli przeszedł na emeryturę

Emanuele Birarelli przeszedł na emeryturę.

Wystąpił w 216 meczach reprezentacji Włoch. Emanuele Birarelli, grający na pozycji środkowego, ogłosił przejście na emeryturę. Pozostanie w sporcie w roli menadżera.

39-latek o zakończeniu kariery poinformował na łamach rodzimej "La Gazzetta dello Sport".

W swojej ponad dwudziestoletniej działalności siatkarskiej, występował wyłącznie w barwach włoskich drużyn, a ostatnie trzy lata spędził z Calzedonią Werona.

Wywalczył cztery mistrzostwa kraju, trzy złote medale Ligi Mistrzów i tyle samo Pucharów Włoch. Z reprezentacją zdobył dwa srebrne krążki mistrzostw Europy i dwa medale olimpijskie, brązowy w 2012 i srebrny w 2016 roku.

- Było to coś wyjątkowego, kulminacja mojej kariery. To prawda, przegraliśmy finał, ale w ciągu dwudziestu dni mieliśmy poczucie, że jesteśmy niepokonani – mówił o ostatniej imprezie. Otrzymał wtedy nagrodę dla najlepszego środkowego turnieju.

Pomimo zakończenia kariery, nie rozstanie się z siatkówką. Pozostanie w sporcie w roli menadżera.

"Włoski Związek Piłki Siatkowej życzy powodzenia w nowej karierze" - czytamy na stronie FIPAV.