Indykpol AZS Olsztyn ogłosił skład na PreZero Grand Prix

Siatkówka
Indykpol AZS Olsztyn ogłosił skład na PreZero Grand Prix
fot. Cyfrasport
Remigiusz Kapica i Wojciech Żaliński zagrają w letniej PreZero Grand Prix.

Indykpol AZS podał nazwiska sześciu siatkarzy, którzy będą reprezentowali olsztyński klub na PreZero Grand Prix. Podopieczni trenera Daniela Castellaniego wystąpią w grupie B – 2 sierpnia na obiektach Monta Beach Volley Club w Warszawie.

Wojciech Żaliński, Remigiusz Kapica, Przemysław Stępień, Jakub Czerwiński, Jędrzej Gruszczyński, Mateusz Poręba – to nazwiska siatkarzy, którzy będą reprezentować "Zieloną Armię" podczas turnieju PreZero Grand Prix!

 

Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki to nowy projekt PLS, który ma wynagrodzić kibicom, mediom czy sponsorom, przedwczesne zakończenie sezonu ligowego. Rywalizacja z zamkniętych hal, zostanie przeniesiona na otwartą przestrzeń, czyli gorące, piaszczyste boiska.

 

Zobacz także: Prezes Asseco Resovii: Nasz cel jest bardzo prosty

 

– Jest to ciekawa forma wprowadzenia do rywalizacji ligowej. Już niebawem zaczniemy grę w "normalną" siatkówkę. To będzie dla nas wszystkich nowość, aby grać na plaży czwórkami. Ostatni raz czwórkami grałem w minisiatkówkę ponad 20 lat temu. Początkowo może być to dla nas dziwne, lecz szybko się do tego przystosujemy – powiedział Żaliński.

 

Siatkarze Indykpolu AZS Olsztyn zostali przydzieleni do grupy "B". Turniej zostanie rozegrany w niedzielę 2 sierpnia, a miejscem zmagań będą boiska Monta Beach Volley Club w Warszawie. "Zielona Armia" zmierzy się z: MKS Ślepsk Malow Suwałki (godzina 11.00), PGE Skra Bełchatów (godzina 14.00) i Krispol Września (godzina 15.30). Do turnieju finałowego, który odbędzie się w dniach 8–9 sierpnia w Gdańsku, awansują dwie najlepsze drużyny.

 

 

Rozgrywki letniej ligi na piasku będą nieco różnić się od zmagań w siatkówce plażowej. Po pierwsze – na boisko będzie mogło przebywać nie dwóch, a aż czterech zawodników. Zespół może składać się z maksymalnie 8 zawodników i 5 członków sztabu szkoleniowego. Drużyny będą mieć możliwość nieograniczonej liczby zmian, a także prawo do dwóch przerw na żądanie. Sety będą rozgrywane do 25 punktów, a spotkania będą rozgrywane do dwóch wygranych setów. Gdy zajdzie potrzeba wyłonienia zwycięzcy w tie-breaku, toczyć się on będzie do 15 punktów.

 

Transmisje z turniejów PreZero Grand Prix przeprowadzi Polsat Sport.

RM, Polsat Sport, indykpolazs.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze