Kontrowersyjny transfer Tatjany Romanowej. Klub domaga się odszkodowania

Siatkówka
Kontrowersyjny transfer Tatjany Romanowej. Klub domaga się odszkodowania
fot. PAP
Kontrowersyjny transfer Tatjany Romanowej. Klub ubiega się o odszkodowanie.

Reprezentantka Rosji Tatjana Romanowa zmieniła barwy klubowe poprzez jednostronne rozwiązanie kontraktu. Sprawy zostały uregulowane, jednak poprzedni zespół domaga się odszkodowania.

O sprawie poinformowała rosyjska agencja RIA Nowosti. 25-letnia zawodniczka miała samodzielnie rozwiązać umowę z Urałoczką Jekaterynburg i zawrzeć porozumienie z Dinamo Moskwa.

 

Wszechrosyjska Federacja Siatkówki (WFW) sformalizowała transfer Romanowej, jednak komisja arbitrażowa ma zająć się wyjaśnieniem szczegółów zmiany klubu.

 

Zobacz także: Siatkarski medalista olimpijski przeszedł na emeryturę

 

- Pozostaje kwestia ustalenia kwoty odszkodowania za przedterminowe rozwiązanie umowy. Odbył się już jeden arbitraż w tej sprawie, a przed nami kolejny, ponieważ w kontrakcie nie zostało to wyraźnie określone. Wizje Urałoczki i Romanowej różnią się - powiedział sekretarz generalny WFW Aleksander Jaremenko.

 

Romanowa to reprezentantka drużyny siatkarek, występująca na pozycji rozgrywającej. W swojej karierze rywalizowała wyłącznie w barwach rodzimych klubów, z którymi zdobyła cztery medale mistrzostw Rosji. Z reprezentacją wywalczyła srebro turnieju Volley Masters Montreux i brąz Pucharu Świata.

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie