Paweł Fajdek: Chciałbym zostać na Śląsku do końca kariery

Inne
Paweł Fajdek: Chciałbym zostać na Śląsku do końca kariery
Fot. CyfraSport
Paweł Fajdek planuje jeszcze pięć startów w tym sezonie.

Czterokrotny mistrz świata w rzucie młotem Paweł Fajdek wystąpi 6 września na Stadionie Śląskim w Memoriale Kamili Skolimowskiej jako ambasador tej areny i regionu. Wtedy będzie też już prawdopodobnie zawodnikiem jednego ze śląskich klubów. "Chciałbym tu zostać do końca kariery" - przyznał.

Umowa w sprawie współpracy młociarza ze Śląskim i samorządem województwa została podpisana w piątek.

 

"Rozmowy w sprawie klubu trwają. Chciałbym tu zostać do końca kariery, nie wiem, ile ona potrwa. To zależy od zdrowia, chęci i wyników. Kiedyś marzyłem, by trenować do "40", teraz schodzę do wieku 37–38 lat. Wolałbym już nie robić wycieczek po kraju. Lubię zbudować ciepłą atmosferę" – powiedział zawodnik, który od 12 lat reprezentuje barwy Agrosu Zamość.

 

Podczas piątkowej konferencji prasowej organizatorzy poinformowali o pierwszych zagranicznych gwiazdach 11. edycji Lotto Memoriału Kamili Skolimowskiej. Będą to mistrzyni świata i wicemistrzyni olimpijska na 200 m Holenderka Dafne Schippers, mistrzowie globu w rzucie dyskiem – Szwed Daniel Stahl (Doha 2019) i Litwin Andrius Gudzius (Londyn 2017) oraz niemiecki oszczepnik Johannes Vetter – mistrz świata z Londynu.

 

"W tym trudnym czasie wchodzimy na lekkoatletyczny "international level". Staramy się, by wejść do światowej ekstraklasy. Mam nadzieję, że w kolejnych latach, po pandemii, sytuacja pozwoli na organizowanie największych wydarzeń sportowych" – wspomniał marszałek woj. śląskiego Jakub Chełstowski.

 

Zobacz też: Matusiński: To dobry rok na eksperymenty

 

Wstęp na wrześniowe zawody będzie wolny. Dwa lata wcześniej Memoriał przyciągnął na stadiom 42 tys. kibiców.

 

"To jeden z najnowocześniejszych i najładniejszych obiektów lekkoatletycznych w Europie. To opinia sportowców. Jesteśmy dumni, że lekkoatletyka tak często gości w Kotle Czarownic" – dodał prezes Stadionu Śląskiego Jan Widera.

 

Fajdek przyznał, że w trakcie pandemii bardzo dużo odpoczywał.

 

"Liznąłem trochę "życia kanapowego". Przez trzy miesiące nie wyjechałem poza granice gminy. Takiego odpoczynku bardzo dawno nie miałem. Głowę totalnie oczyściłem z nerwów. Ostatni miesiąc już znacząco mocniej przepracowałem. Chcę być gotowy na wrzesień, myślę, że forma jest do zbudowania w tym czasie" – ocenił zawodnik, który ma w planie pięć startów latem.

 

Memoriał Kamili Skolimowskiej będzie zaliczany do nowego cyklu World Athletics Continental Tour Gold, drugiego po Diamentowej Lidze w światowej hierarchii.

 

Na początku maja 2021 w Chorzowie rozegrane zostaną nieoficjalne MŚ sztafet.

MTu, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze