Serie A: Wygrana i awans Interu na drugie miejsce

Inter awansował na drugie miejsce

Inter Mediolan przesunął się z czwartego na drugie miejsce w tabeli ekstraklasy piłkarskiej Włoch, po zwycięstwie w Ferrarze nad najsłabszą w rozgrywkach drużyną SPAL 4:0.

Wynik w pierwszej połowie otworzył Antonio Candreva, a w drugiej na listę strzelców wpisali się Cristiano Biraghi, Chilijczyk Alexis Sanchez i Roberto Gagliardini. W drużynie gospodarzy mecz rozpoczął Arkadiusz Reca, którego w 66. minucie zmienił inny reprezentant Polski Thiago Cionek, a od 81. minuty grał też Bartosz Salamon. Ekipa z Ferrary jest już praktycznie skazana na degradację.

Z kolei Inter na pięć kolejek przed zakończeniem sezonu traci tylko sześć punktów do Juventusu Turyn, który nie wygrał żadnego z trzech ostatnich meczów. W środę "Stara Dama", z Wojciechem Szczęsnym w bramce, zremisowała na wyjeździe z Sassuolo 3:3.

W drugim czwartkowym meczu Serie A, w którym spotkały się drużyny walczące o utrzymanie, Torino pokonało Genoę 3:0 po bramkach Brazylijczyka Bremera, Serba Sasy Lukica oraz Andrei Belottiego. Ten ostatni zawodnik strzelił gola w siódmym z rzędu meczu.

Gospodarze odetchnęli z ulgą, bo mają już osiem punktów przewagi nad pierwszą drużyną ze strefy spadkowej - Lecce.