Poznaliśmy terminarz meczów polskich siatkarzy na IO w Tokio!

Siatkówka
Poznaliśmy terminarz meczów polskich siatkarzy na IO w Tokio!
fot. Cyfrasport
Polacy rozpoczną rywalizację na IO Tokio od meczu z Iranem.

Poznaliśmy terminarz turnieju siatkarzy i siatkarek na igrzyskach w Tokio. Z powodu pandemii koronawirusa olimpijska rywalizacja została przeniesiona na 2021 rok.

W turniejach siatkarskich na igrzyskach olimpijskich w Tokio wystąpi 12 zespołów męskich i 12 kobiecych. Podopieczni trenera Vitala Heynena wywalczyli olimpijską kwalifikację podczas turnieju interkontynentalnego, który rozegrano w Gdańsku w sierpniu 2019 roku. Obok biało-czerwonych zagrają: Brazylia, USA, Włochy, Argentyna, Rosja, Iran, Francja, Kanada, Japonia, Tunezja oraz Wenezuela.

 

Polska – Niemcy: Mecze reprezentacji siatkarzy

 

W piątek FIVB potwierdziła pełny harmonogram meczów siatkarzy i siatkarek na turniejach, które mają być rozegrane w stolicy Japonii od 23 lipca do 8 sierpnia 2021 roku. Terminarz pozostał właściwie taki sam, jak pierwotnie planowano, ale został dostosowany do terminów roku 2021.

 

Mecze fazy grupowej będą rozgrywane co dwa dni. Zmagania siatkarzy rozpocznie spotkanie Włochy – Kanada zaplanowane na sobotę 24 lipca. Na inaugurację zagrają więc grupowi rywale Polaków. Biało-czerwoni walkę o olimpijskie medale rozpoczną od konfrontacji z Iranem.

 

Terminarz meczów Polskich siatkarzy (godziny czasu polskiego):

 

2021-07-24: Polska – Iran (sobota, godzina 12.40).
2021-07-26: Polska – Włochy (poniedziałek, godzina 7.20)
2021-07-28: Polska – Wenezuela (środa, godzina 9.25)
2021-07-30: Japonia – Polska (piątek, godzina 7.20)
2021-08-01: Polska – Kanada (niedziela, godzina 2.00).

 

Faza grupowa turnieju siatkarzy zakończy się w niedzielę 1 sierpnia. We wtorek 3 sierpnia zostaną rozegrane ćwierćfinały, a w czwartek 5 sierpnia – półfinały. Mecze o medale zaplanowano na sobotę 7 sierpnia.

 

 

 

Turniej siatkarek rozpocznie się w niedzielę 25 lipca i potrwa do 8 sierpnia. O medale powalczą: Japonia, Serbia, Chiny, Stany Zjednoczone, Brazylia, Rosja, Włochy, Argentyna, Turcja, Kenia, Dominikana oraz Korea Południowa.

 

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie