Tomasz Turkowski zaskoczy Europę? "To na pewno będzie coś innego"

Sporty walki
Tomasz Turkowski zaskoczy Europę? "To na pewno będzie coś innego"
Fot. Polsat Sport
Tomasz Turkowski zaskoczy Europę?

Może pierwszy raz powalczę na dystansie sześciu rund... Wcześniej miałem "szóstki", ale kończyłem walki z pierwszej rundzie - powiedział Tomasz Turkowski, który wystąpi na piątkowej gali Babilon Fight Night.

Artur Łukaszewski: Pięć ostatnich walk wygrałeś przed czasem. Czy to motywuje cię do kolejnego zwycięstwa przed czasem? Czy to dodatkowa presja? 

 

Tomasz Turkowski: Nigdy tak na to nie patrzyłem, tak po prostu wychodziło. Mój przeciwnik ma dodatni bilans, dwie ostatnie walki wygrał przed czasem, więc wszyscy oczekują, że będzie "czasówka". Zobaczymy, jak będzie. Ja wychodzę, boksuje. Może pierwszy raz powalczę na dystansie sześciu rund, bo wcześniej miałem "szóstki", ale kończyłem walki z pierwszej rundzie. Siły trzeba rozłożyć spokojnie i boksować.

 

ZOBACZ TAKŻE: Babilon Fight Night: Runowski - Rutkowski. Transmisja w Polsacie Sport. 

 

Z wagą nie masz problemów?

 

Z wagą nie było problemów, bo jestem zawodnikiem wagi junior średniej, a teraz jest super średnia, więc musiałem iść osiem kilogramów w górę. Widać to też fizycznie, że nie musiałem tracić wagi, nie jestem wysuszony. Treningi... Ja zawsze trenuję. Nie jestem typem człowieka, który nic nie robi. Na początku nie było tak ciężko jak zakładałem, ale do końca wierzyłem, że ta gala się odbędzie. Chociaż koronawirus wpłynął deprymująco na psychikę. Ale forma jest optymalna. 

 

Co wiesz o twoim przeciwniku? Co planujesz na tę walkę? 


To silny chłop, który przegrał z Michałem Olasiem, ale w wadze ciężkiej, więc nie wolno na to patrzeć. Na pewno jest silny, więc muszę uważać. Pierwsza runda będzie rozpoznawcza, a jak zobaczę luki, to od drugiej rundy będę bombardował. 

 

Transmisja gali "Babilon Fight Night Boks MMA" w Polsacie Sport Extra i Super Polsacie.

 

 

Artur Łukaszewski, seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze