Wodny Świat Lewandowskiego! Na Mazurach rusza inwestycja za 70 milionów

Piłka nożna
Wodny Świat Lewandowskiego! Na Mazurach rusza inwestycja za 70 milionów
fot. PAP/DPA
Robert Lewandowski będzie współwłaścicielem restauracji na Mazurach.

Robert Lewandowski zaangażował się w budowę restauracji na jeziorze Niegocin. Całkowity koszt projektu "Wodny Świat" wyniesie ponad 70 milionów złotych, a prace budowlane na plaży w Giżycku mają ruszyć 1 września.

O tym, że Lewandowski będzie współwłaścicielem restauracji, która powstanie na jeziorze Niegocin przy plaży miejskiej w Giżycku, informowano już jesienią 2017 roku. Oddanie inwestycji przewidywano wówczas na rok 2019. Jak się okazało, budowa tego obiektu ma ruszyć we wrześniu 2020 roku.

 

Restauracja Roberta Lewandowskiego powstanie na jeziorze w Giżycku

 

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, w ramach IV konkursu Tworzenie produktów sieciowych przez MŚP, wybrała do dofinansowania i realizacji projekt "Wodny Świat". Będzie on realizowany w Giżycku i Gajewie, a jednym z jego elementów ma być wspomniana restauracja na wodzie, w której powstanie zaangażowany jest Lewandowski.

 

Projekt realizują cztery firmy, wśród nich Nowe Mazury 8 sp. z o. o. w której udziały ma kapitan reprezentacji Polski. Jak poinformowała PARP, koszt inwestycji ma wynieść ponad 71 milionów złotych, a kwota dofinansowania to ponad 40 milionów złotych.

 

– Mamy plan, aby restaurację na plaży uruchomić w maju 2022 roku. Projekt przewiduje realizacje obiektów także w innym miejscach, ale rozpoczynamy od restauracji na wodzie, bo taka budowa jest najbardziej wymagająca i czasochłonna – stwierdził w rozmowie z portalem gizycko.wm.pl Paweł Petrusewicz z jednej z firm realizujących projekt.

 

Według informacji zamieszczonej na stronie PARP, projekt przewiduje utworzenie produktu sieciowego – "Wodnego Świata". To sieć miejsc skupionych wokół wody, gdzie każda część składowa ma budować skojarzenia z wodą. Wdrożenie tego projektu wzmocni świadome korzystanie z zasobów wodnych poprzez dbanie o czystość, obserwację naturalnego środowiska wodnego oraz uczestnictwo w połowach ryb, ich przyrządzaniu i konsumpcji.

 

Projekt skupiony jest wokół dwóch rdzeni, stanowiących podstawę do tworzenia produktu sieciowego: pierwszy to "Świadome Wędkarstwo i Żeglarstwo", a drugi – "Gastronomia na Wodzie". W położonej na jeziorze restauracji będzie można zamówić posiłek z menu bazującego ma na świeżo złowionych rybach. Zbudowany zostanie wielofunkcyjny obiekt z możliwością cumowania jednostek pływających. Wydzielona zostanie sekcja "self-cooking". Turyści będą w niej mogli samodzielnie przygotowywać posiłki pod opieką szefów kuchni oraz udostępniony zostanie moduł "La Petit Chef", dzięki któremu klienci będą zapoznawać się z przygotowywaniem serwowanych im dań.

RM, Polsat Sport, parp.gov.pl, gizycko.wm.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze